Zapísať do zoznamu obľúbených

Čas na jarnú obuv. Vyberáme tenisky!

2020-03-09
Čas na jarnú obuv. Vyberáme tenisky!Odkiaľ sa vzali tenisky?

Teraz je ťažko uveriť, ale história tenisiek siaha až na začiatok 20. storočia. Dnes populárne tenisky na začiatku nosili basketbalisti USA, za ich úspechom stojí firma Converse, ktorá od tej doby vyrába pod svojou značkou najviac známe tenisky na svete.

Prvé tenisky Converse vyšli z výrobnej linky už v roku 1908. Bol to model All Stars určený pre basketbalistov USA. Topánky sa dosť odlišovali od súčasných tenisiek. Boli oveľa masívnejšie. Mali hrubú podrážku, vysoký zvršok a čierny pletený povrch nad členok. Ich rozpoznávacím znakom bolo charakteristické logo z hviezdou našité na topánkach v okolí členku.

Postupom času získali tenisky čoraz väčšiu popularitu. Nosili ich nielen basketbalisti. Pohodlná ľahká obuv rýchlo našla mnoho obdivovateľov. Tenisky opustili športové haly a našli... nohy okoloidúcich..


Klasické tenisky


Aké tenisky vybrať na jar?
Tenisky sú v súčasnosti jednými z najobľúbenejších topánok na jarno-letnú sezónu. Nosia sa nielen „na športovo“, ale stále častejšie sú obúvané aj pri viac oficiálnych príležitostiach. Dámske tenisky sú perfektnou športovou obuvou na každodenné nosenie. Ľahké a pohodlné. Môžete ísť v nich do obchodu alebo na kávu s priateľkami. Nemusíte ani nijak vymýšľať nejaké špeciálne štylizácie. Tenisky sú ideálne pre všetky druhy neformálneho oblečenia - spojenie trička + úzkych nohavíc a tenisiek je už módnou klasikou. Nepochybne najväčšou výhodou tenisiek je ich jednoduchá údržba. Gumovú podrážku môžete rýchlo vyčistiť a tenisky bez obáv hodiť do práčky a usušiť na sušiaku.

DÁMSKE TENISKYi

NA TEPLÉ JARNÉ A SLNEČNÉ DNI STOJÍ ZA TO VYBRAŤ TENISKY V RADOSTNÝCH FARBÁCH. TU SÚ NAŠE PONUKY.


Pastelové


Dámske čižmičky sú bezpochyby jedným z najuniverzálnejších a najobľúbenejších typov obuvi, ktorá bude pre toto obdobie ideálna.
Pastelové farby sa vracajú na jar ako bumerang na módne móla. Prečo si teda nevybrať pastelové topánky? Jemné odtiene dodajú ženskosť a dokonale dopĺňajú jarné oblečenie. Pastelové tenisky môžete nosiť nielen k džínsom. Modely s nízkym zvrškom sa výborne hodia k šatám alebo sukniam v pastelovom a kvetinovom dizajne.


Klasika


Ak máte rady klasiku, oplatí sa vyskúšať tenisky v tmavomodrej a čiernej farbe. Takéto tenisky dokonale ladia s džínsami a ešte majú jednu výhodu - nie je na nich vidieť špina. Tenisky tmavomodré alebo čierne je možné nosiť aj v niečo viac zachmúrenejšom počasí.DÁMSKE TENISKY

Klasické tenisky


Intenzívne farby a vzory Ak rady vybočujete z davu a máte rady výrazné farby - potom stojí za to vybrať červené, kobaltové alebo žlté. Na jar si môžeme dovoliť trošku šialenstva a siahnuť po tenisky s charakteristickými vzormi - kvetinové alebo geometrické.
Akú výšku tenisiek vybrať? V prípade dámskych tenisiek môžeme vybrať čokoľvek. Tieto topánky môžete spojiť prakticky so všetkým. Nebojte sa experimentovať.
Tenisky sú k dispozícii v dvoch populárnych variantoch: s nízkym zvrškom pod členok a vysokým zvrškom nad členok. Ktoré budú lepšie? To všetko samozrejme záleží na našich preferenciách a vkuse. Akýkoľvek typ tenisiek - bez ohľadu na výšku - sa ideálne hodia k rifľovým nohaviciam. .DÁMSKE TENISKYi

Dámske tenisky


TNízke tenisky vyzerajú skvele v kombinácii s ľahkými vzdušnými šatami a mini a midi sukňou. Keď je teplo, môžete ich nosiť aj ku krátkym rifľovým šortkám. Tenisky s vysokým zvrškom je lepšie neobúvať k sukniam a šatám - tento typ obuvi opticky skracuje nohy. Vysoké tenisky je lepšie zarezervovať iba na nosenie s nohavicami.Zobraziť viac záznamov z Marec 2020
pixel