Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako si vybrať dámske čižmy k postave?

2020-12-08
Ako si vybrať dámske čižmy k postave?

Každá štýlová žena, bez ohľadu od existujúcich trendov, potrebuje vo svojej skrini pár čižiem, ktoré výborne vyzerajú na nohách. Aké čižmy budú sedieť k vašej postave? Pozrite sa!

Dámske čižmy sú jedným z najviac populárnych a ženských topánok v jesenno-zimnej sezóne. Výber strihov, farieb a výšky sáry nám môže spôsobiť bolesť hlavy – od modelov siahajúcich pod kolená až po vysoké na stehná. Čižmy môžu dodať atraktívnosť, pohodlie a šmrnc skoro každej žene. Ako ich vybrať? Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri nákupe správneho páru topánok.


Aké čižmy pre malého človeka?

Tu asi nikoho nezaskočíme. Nízke osoby budú dobre vyzerať v topánkach, ktoré im pridajú niekoľko centimetrov a opticky predĺžia nohy. A teda, ak máte drobnú postavu, tak odporúčame si vybrať pár čižiem so stredným alebo vysokým podpätkom. A ak ste možno drobná žena ale s dlhšími nohami? Vyberte si semišové čižmy s dodatočnými nazberaným materiálom.
Kozaki za kolano

Čo robiť, aby sa topánky nezošmykli?

Keď je rozdiel medzi šírkou nohy a sárou topánok väčší, čižmy nielen stoja, ale sa aj zosúvajú. Rovnako je to aj v prípade elastických čižiem. Aby sme sa toho vyvarovali, je dobré kúpiť topánky, ktoré sa dajú sťahovať v hornej časti alebo majú nastaviteľný zvršok. Ak naše čižmy nemajú možnosť nastavenia, tak si musíme poradiť iným spôsobom:


Oblečte si hrubšie pančuchy – dôležité je, aby sa pančuchy nešmýkali. S veľmi hladkými pančuchami sa čižmy jednoducho šmýkajú z nôh.
Obliekajte si hrubšie podkolienky – pod čižmy si môžete obliecť aj hrubšie podkolienky, ktoré nielen zahrejú nohy, ale aj pomôžu, aby čižmy sa nezosúvali.
Choďte do obuvníka – ak žiadny spôsob nepomôže, potom zostáva iba zaniesť čižmy špecialistovi, čiže obuvníkovi.


široké lýtkové čižmy

Problém s výberom správneho strihu majú aj dámy s veľmi širokými lýtkami. Klasické mušketierky alebo čižmy môžu byť až príliš tesné. V takom prípade je najlepšie si vybrať čižmy s elastickou sárou, ako napr. semišové čižmy. Iným riešením je pohľadať špeciálne strihy, kde je kombinácia napr. kože a elastických častí. Vďaka tomuto typu obuvi sa zvršok roztiahne a aj ženy so širšími nohami budú môcť v jesenno-zimnej sezóne nosiť čižmy.
Kozaki na szczupłe łydki

Čo je ešte dôležité vedieť o výbere čižiem k postave?

Ženy s postavou v tvare „jablka” by si mali vyberať čižmy na kline, pretože takéto masívnejšie čižmy pomôžu opticky vyrovnať proporcie postavy.
Ak máte krátke nohy, vyvarujte sa noseniu čižiem nad koleno s horizontálnymi pásikmi, sponami a zdobeniami, pretože takéto detaily opticky skracujú skutočnú výšku čižiem.
Ak chcete mať dlhšie a štíhlejšie nohy, mali by ste skúsiť nosiť topánky so špicatou špičkou, pretože opticky predlžuje.

Zobraziť viac záznamov z December 2020
pixel