Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako sa starať o topánky z eko kože?

2020-04-24
Ako sa starať o topánky z eko kože?MILOVNÍČKY TOPÁNOK, KTORÝM NA SRDCI LEŽÍ DOBRO ZVIERAT, BY MALI SIAHNUŤ PO MODELOCH Z EKOLOGICKEJ KOŽE. TENTO MATERIÁL JE URČITE VIAC PRIATEĽSKÝ PRE PEŇAŽENKU, PRETOŽE STOJÍ ROZHODNE MENEJ. K TOMU SA VYROVNÁVA VLASTNOSŤAMI PRÍRODNEJ KOŽI.

Čo je ekokoža?Ekokoža, čiže ekologická kože alebo koženka, je syntetickým materiálom, ktorý ale veľmi pripomína prírodný produkt. Na výber je koža vo verzii eko, ktorá pripomína hladkú alebo semišovú kožu a tiež nubukovú. V skutočnosti všetky druhy kože môžu byť vyrobené z tohto materiálu. Často ich nie je možné na prvý pohľad od seba odlíšiť.

Výhody topánok z eko kože


Jednoduché ošetrovanie

Topánky z umelej kože sa oplatí vybrať aj z dôvodu ich udržania v čistote. Nielenže sa nešpinia tak rýchlo ako tie z prírodnej kože, ale pod vplyvom času sa neodfarbujú a nerobí sa s nimi nič zlé. Ani soľ, ktorá je v zime na chodníkoch a je prekliatím pre majiteľov topánok z prírodnej kože, pre tie vo verzii eko nič neznamená.

Úspora

Cena je tiež dôležitá. Topánky z ekologickej kože sú dva až tri razy lacnejšie, než tie z prírodnej kože. Týmto spôsobom namiesto jedného páru dámskych lodičiek si môžete kúpiť v tej istej cene tri páry.


buty z ekoskóry.

Trvácnosť

Nie je pravdivý názor, že tento materiál nie je trvácny. Technológia výroby sa veľmi zmenila, v súčasnosti je možné vybrať ideálnu odolnosť podľa svojich potrieb. Veľa modelov má tiež koženú stielku alebo je možné ju kúpiť samostatne, preto takéto topánky budú stále pohodlné pre nohy. Umelá koža je veľmi odolná a dlho vydrží. Nepraská ani sa neodlupuje. Nemení tak rýchlo farbu pôsobením UV žiarenia a je odolná proti fľakom.

Podobnosť k prírodnej koži

Moderná ekokoža veľmi pripomína štruktúru prírodnej kože. Niekedy na prvý pohľad je ťažké rozoznať, či dámske lodičky sú vyrobené z prírodnej či umelej kože.
Móda

Ekokoža umožňuje veľa experimentovania. Je to syntetický materiál, ktorý je možné zafarbiť rôznymi odtieňmi. Z tohto dôvodu topánky z umelej kože sú dostupné v množstve strihov, farebných odtieňoch a so prekvapujúcou potlačou.

Každodenná starostlivosť

V prípade, že sa na topánkach z ekologickej kože objaví zašpinenie, napríklad zaschnuté blato, stačí ich utrieť vlhkou handričkou. Týmto spôsobom je možné sa rýchlo zbaviť najväčšieho znečistenia. Potom je potrebné použiť prostriedky na čistenie, ktoré sú určené pre ekologickú kožu. Iba toľko stačí, aby topánky získali svoj lesk. Pohodlné na použitie špeciálne vlhké utierky dodajú topánkam jemný lesk. Môžete ich mať v kabelke a utrieť topánky pred dôležitým stretnutím.

V jesenno-zimnej sezóne sa oplatí topánky pretrieť po každom použití. Je potrebné ich aj naimpregnovať prostriedkom, ktorý je určený na tento typ materiálu, napríklad v spreji. Vďaka tomu bude materiál odolný proti nasiaknutiu vodou a špinou, a následné čistenie bude jednoduchšie, znečistenie sa vôbec nebude prichytávať.

Stojí za to si všimnúť, že tento typ materiálu sa neodfarbuje, preto nie je potrebné jeho intenzívne ošetrovanie farbiacimi krémami. Ale nie je možné na ne použiť tie isté prostriedky, ako na prírodnú kožu, pretože ekokoža má inú štruktúru a neprijíma tieto látky, čo by mohlo spôsobiť iba vznik fľakov a zafarbenie oblečenia a rúk od topánok.

Topánky vyrobené z ekologickej kože vyzerajú úžasne a môžu k tomu byť naozaj trvácne a odolné, ak si vyberiete kvalitne vyrobený model a venujete mu trošku každodennej starostlivosti.

Zobraziť viac záznamov z Apríl 2020
pixel