Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako roztiahnuť nové topánky?

2020-08-04
Ako roztiahnuť nové topánky?ČO UROBIŤ, KEDY NAŠE VYSNÍVANÉ TOPÁNKY SÚ TROŠKU TESNÉ? AKO ROZTIAHNUŤ NOVÉ TOPÁNKY? PREDSTAVUJEME NIEKOĽKO OVERENÝCH SPÔSOBOV.

Čo urobiť, keď sú topánky tesné?


Začnime od toho, že najlepším spôsobom, aby sme sa vyhli problému tesných topánok je... kupovať topánky podľa rozmeru vlastnej nohy.

Samozrejme si uvedomujeme, že niekedy situácia nie je tak jednoduchá.

  • Niekedy sa podarí, že topánky, ktoré sa nám pri skúšaní zdali správne, teraz trošku tlačia
  • A možno ste si kúpili vo výpredaji vysnívané, ale o niečo tesnejšie topánky s myšlienkou „nejako sa roztiahnu”?
  • Alebo máte v skrini nepoužívané topánky, na ktoré ste zabudli.  
  • A možno vaše nohy sa trošku zväčšili alebo sú opuchnuté (napr. v tehotenstve) a potrebujete ich trošku rozšíriť?

Bez ohľadu na príčinu problému sú dve riešenia: ak môžeme, tak vrátiť tesné topánky a kúpiť správny rozmer. A keď nie je možné vrátiť topánky? Tak bude potrebné topánky roztiahnuť domácim spôsobom.

Ako roztiahnut nove topanky - 6 najlepších spôsobov


Spôsoby, ktoré ukazujeme nižšie, sa hodia na rozťahovanie kožených, ale aj textilných topánok.

1. Noste topánky doma, najlepšie večeržena meranie nových vysokých podpätkov na gauči

Jedným z najjednoduchších a najlacnejších spôsobov na rozťahovanie nových topánok je ich časté nosenie. Je to technika, ktorá funguje prakticky na každý strih topánok, najmä tých kožených. Najlepšie je nosiť topánky večer, kedy naše chodidlá sú opuchnuté po celom dni. Snažte sa chodiť v nových topánkach aspoň hodinu denne. Môžete si tiež, pre lepší výsledok, obliecť hrubé ponožky. Týmto spôsobom ochránite svoje nohy (pred odreninami), z druhej strany budete mať hrubšie nohy a topánky sa viac roztiahnu. Pri rozťahovaní topánok postupne predlžujte čas ich nosenia. Keď už budú dostatočne pohodlné, keď ich nosíte niekoľko hodín – sú pripravené na vychádzku z domu!

2. Ako roztiahnuť topánky? Hrubé ponožky a fénžena vyhrievajúca svoju športovú obuv so sušičkou, aby sa roztiahla a rozbila

Ak prvý spôsob 100% nepomohol, môžete zlepšiť výsledok použitím fénu na vlasy. Najlepšie, keď si oblečiete na nohy hrubšie bavlnené ponožky.
Obujte topánky, nastavte fén na strednú úroveň tepla a potom nahrievajte 20-30 sekúnd v miestach, kde chcete topánky roztiahnuť. Teplo zmäkčí topánky a tým pomôže vyformovať ich na chodidle. V priebehu nahrievania pohybujte chodidlom v mieste, kde chcete roztiahnuť topánky. Keď topánky vychladnú, noste ich ešte aspoň 30 minút.
Pamätajte, nepoužívajte príliš teplý vzduch, pretože môžete nadmerne vysušiť a tak zničiť kožu.

3. Zamrazte svoje topánky

Je to metóda možno dosť prekvapivá, ale má žiadané výsledky. Prečo práve zmrazenie? Pretože voda pri zmrazovaní zväčšuje svoj objem.
Pre tento spôsobom naplňte vrecko so zapínaním (napr. vrecko na mrazenie) vodou do približne jednej štvrtiny. Vložte vrecko do topánok, vložte ich do mraziaka a nechajte tam, až kým voda nezmrzne. Nechajte tam topánky niekoľko hodín. Potom vyberte vrecko a vyskúšajte topánky. Ak jeden pokus zmrazenia nerozviaže problém, znovu ho opakujte. Zmrazenie celých topánok môžete aj inak urobiť. Osvedčí sa v prípade textilných topánok. Namočte celé topánky, pridajte vodu do topánok a všetko zmrazte. Keď všetko sa rozmrazí, topánky budú mať určite väčší rozmer.

4. Postriekajte topánky alkoholom


Je to metóda, ktorá sa najlepšie uplatní pri textilných topánkach (tenisky, botasky) alebo športové. Ak sú topánky vyrobené z materiálu, ktorý by nemal byť mokrý, napr. z kože alebo semišu, je lepšie vybrať si iné metódy.
Obujte si topánky, ktoré chcete roztiahnuť, a následne naplňte fľašku so sprejom alkoholom a postriekajte vonkajší povrch topánok. Noste topánky v priebehu vysychania alkoholu – mali by sa roztiahnuť, prispôsobiť tvaru chodidla.


5. Ako roztiahnut nove kozene topanky? Použite náradie pre rozťahovanie a rozširovanie


Ak sa vám nechce chodiť ani zmraziť topánky, je možné kúpiť nastaviteľné výrobky na rozťahovanie topánok. Použitie tohto jednoduchého náradia je oveľa menej riskantnou metódou (nemusíte si robiť starosti, že zničíte topánky teplom alebo vodou). Tohto typu výrobok môže zväčšiť topánky do dĺžky aj šírky. Sú v rôznych rozmeroch, aby sedeli do rôznych strihov topánok. Týmto spôsobom môžete úspešne roztiahnuť balerínky, ako aj topánky na podpätku.

V predaji sú tiež dostupné prostriedky na zmäkčenie a rozťahovanie lodičiek aj papúč, balerín – môžete ich tiež využiť.

6. Choďte k špecialistovi

Keď domáce spôsoby nepomôžu alebo jednoducho nemáme čas a peniaze na experimenty na drahých topánkach, je potrebné ísť k špecialistovi. Tým špecialistom je obuvník, ktorý môže pomôcť s týmto problémom a profesionálne predĺži, rozšíri, roztiahne naše nové topánky.Zobraziť viac záznamov z August 2020
pixel