Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako nosiť čižmičky na podpätku?

2020-02-11
Ako nosiť čižmičky na podpätku?

DÁMSKE ČIŽMIČKY SÚ JEDNÝMI Z NAJPOPULÁRNEJŠÍCH A NAJVIAC UNIVERZÁLNYCH JESENNO-ZIMNÝCH TOPÁNOK.
AKO ICH NOSIŤ, ABY STE VYZERALI ŠTÝLOVO A CÍTILI STE SA ATRAKTÍVNE?


Čižmičky sú typom obuvi, ktorej horná časť siaha po členok alebo mierne nad. Vyberáme ich zo skrine, keď sú dni chladnejšie a kratšie, teda na jeseň a v zime. Čižmičky sú obvykle vyrobené z prírodnej alebo ekologickej kože a zimné strihy majú dodatočné zateplenie. Ak hľadáte praktické zimné topánky na každý deň, siahnite po tých na plochej podrážke alebo kline. A keď chcete vyzerať viac elegantne? Prirodzenou voľbou sú čižmičky na podpätku, o ktorých povieme pár slov.
AKO VYBRAŤ ČIŽMIČKY NA PODPÄTKU?

Všimli ste si, aký je veľký výber čižmičiek na podpätku? Ich rôznorodosť niekedy spôsobuje bolesti hlavy (dokonca aj migrénu). Sú čižmičky na vysokom aj nízkom podpätku, na tenkom podpätku aj širokom, s krátkym zvrškom alebo vyšším, so zaokrúhlenou špičkou aj okrúhlou. K tomu môžete vyberať z viacerých druhov materiálov (koža, eko koža, semiš), farieb a vzorov (klasická čierna alebo leopardí vzor)? Existujú stovky až tisícky možností.

ODKIAĽ VEDIEŤ, AKÝ TYP ČIŽMIČIEK NOSIŤ?

Dámske čižmičky na podpätku, aj keď sú veľmi univerzálnymi topánkam, môžu byť niekedy dosť problematické a a je potrebné dbať na výber ostatných častí odevu.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie sú čižmičky vyhradené iba pre modely s dlhými nohami. Každá z nás môže nosiť tento druh obuvi. Tajomstvo spočíva v správnom výbere a schopnosti prispôsobiť typ obuvi Vašej postave a štylizácii.


Rôzne druhy čižmičiek na podpätku. Čižmičky na podpätku s krátkym aj vyšším zvrškom

AKO NOSIŤ ČIŽMIČKY - OSVEDČENÉ TRIKY

TU JE NIEKOĽKO OVERENÝCH SPÔSOBOV NA TO, ABY DÁMY S KAĎOU POSTAVOU, S KAŽDOU VÝŠKOU, SA CÍTILI A VYZERALI V ČIŽMIČKÁCH ATRAKTÍVNE.


  • Čižmy na širšom podpätku sú skvelou voľbou pre ženy s mohutnejšími nohami a širokými lýtkami. Širší podpätok vyrovnáva proporcie postavy.

  • Čižmičky na tenkom podpätku vyzerajú skvele na malých, tenkých lýtkach. Príliš ťažké kliny môžu vyzerať dosť komicky.

  • Čižmičky na podpätku s krátkym alebo stredným zvrškom je dobré nosiť v kombinácii s tesnými nohavicami (napr. skinny jeans). Aby dobre vyzerali na nohách, je potrebné zdvihnúť či ohnúť nohavice tak, aby koža nohy bola jemne viditeľná. Ohnutie džínsov dodá nášmu vzhľadu niečo viac neformálny charakter. Tento trik ale nebude mať efekt pri čižmičkách s vyšším zvrškom. V takom prípade ohnutím nohavíc opticky skrátime nohy.

  • Čižmičky so širším a vyšším zvrškom vyzerajú najlepšie, keď sú nohavice zapustené vo vnútri. Ak Vám záleží na tom, aby topánky opticky neskracovali nohy, vyberte si topánky rovnakej farby ako nohavice (napr. čierne nohavice a čierne semišové čižmičky).

Ako nosiť čižmičky na podpätku ku džínsovým nohaviciam. Rôzne štýly.

POZRITE SI NAŠE ČIŽMIČKY
pixel