Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako ladiť dámske ponožky s oblečením?

2022-01-12
Ako ladiť dámske ponožky s oblečením?

PONOŽKY SA ZDAJÚ BYŤ NEPODSTATNÝM A MÁLO VIDITEĽNÝM PRVKOM ŠATNÍKA. OMYL! ICH VÝBER V ZÁVISLOSTI OD CELÉHO OUTFITU SA MUSÍ RIADIŤ NIEKOĽKÝMI PRAVIDLAMI.

Spôsoby ladenia ponožiek

K farbe nohavíc

Najklasickejší spôsob výberu ponožiek k outfitu je zladiť ich s farbou nohavíc. Mali by mať rovnaký alebo mierne tmavší odtieň. Čo je však pri elegantných nohaviciach čierne, tmavomodrej či šedej farby jednoduché, v rámci ležérnejších outfitov, v ktorých si dovolíme viac farebných variácií aj v prípade nohavíc, to môže byť poriadny problém.


K topánkam

Ďalší, no napriek tomu klasický a elegantný spôsob výberu vhodných dámskych ponožiek k outfitu sa zameriava na ich zladenie s farbou topánok. V tomto prípade nás však čakajú dve úskalia - na jednej strane zladenie dokonalej farby topánok a na druhej - chýbajúci kontrast s nohavicami.


K farbe oblečenia

Toto ešte stále nie je koniec možností. Ak outfit nie je formálny a chcete sa len vyblázniť v rámci zdravého rozumu, môžete si vybrať ponožky, ktoré ladia s ostatnými prvkami vášho outfitu, ako je napríklad tričko. Aby však celok vyzeral dobre,nazbúdajte na kontrastné a doplnkové farby. A takto sa k outfitu v odtieňoch modrej hodia fialové, oranžové, žlté, sivé či slivkové ponožky. K zelenej sa najlepšie hodí červená, tmavomodrá, čierna alebo modrá. Červená bude perfektne dopĺňať oranžovú, fialovú, bielu, striebornú či zlatú atď. Biela a sivá tak univerzálne, že sa k nim hodia všetky ostatné farby.
Ako ladiť dámske ponožky s oblečením?Aké ponožky k sneakersom a teniskám si vybrať?

K športovej obuvi sa najčastejšie volia jednotné biele ponožky, ktoré nevidno a nekonkurujú niekedy veľmi výrazným topánkam. Môžete zvoliť aj opak, najmä ak sú topánky čisto biele, a zvoliť veselé, farebné ponožky, dokonca s nejakým vzorom.


Ako nosiť ponožky k lodičkám?

Lodičky a ponožky sa “bijú” len zdanlivo. Módni návrhári už dlho presviedčajú ženy, aby sa nebáli experimentovať a volili takéto kombinácie. Najbezpečnejšie je kombinovať lodičky s krátkymi ponožkami – kabaretkami. Pre odvážnejšie ženy je tu kombinácia bavlnených, farebných ponožiek s lodičkami. Pamätajte však, že by nemali byť príliš dlhé. Žiaľ, pôsobia v neprospech postavy, opticky skracujú nohy.
Ako ladiť dámske ponožky s oblečením?Aké ponožky k nízkym čižmičkám?

Dámske čižmičky sú typ obuvi, ktorá veľa odpúšťa. Zvyčajne by sa mali nosiť ponožky, ktoré nevyčnievajú nad líniu zvršku. Ak vyčnievajú, ponožky sú neviditeľné. Ak však majú čižmy kratší zvršok a je chladno, je najlepšie si obuť ponožky vo farbe, ktorá sa najviac približuje k topánkam, vtedy nebudú nápadné.


Ponožky a druh nohavíc

K džínsom si môžete vybrať ponožky vo všetkých farbách, aj so vzormi. Látkové nohavice ako chino nohavice preferujú jednofarebné ponožky. K šortkám alebo šatám noste len krátke ponožky.


Ponožky – ako sa vyhnúť módnemu trapasu?

Základným pravidlom je, že k sandálom a šľapkám nesmiete nosiť ponožky. Nenoste biele ponožky s tmavými nohavicami a topánkami. Mokasíny, balerínky a iné vykrojené topánky je možné nosiť len v kombinácii s neviditeľnými, výrazne vykrojenými ponožkami. Vo formálnych situáciách, najmä pri obleku, musia byť ponožky dostatočne dlhé, aby pri sedení neodhaľovali holú nohu.

Zobraziť viac záznamov z Január 2022
pixel