Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké topánky zvoliť do práce v horúcom počasí?

2022-08-11
Aké topánky zvoliť do práce v horúcom počasí?
Dress code nepozná ročné obdobie: na mnohých pracoviskách vás horúčava nezbavuje povinnosti nosiť služobnú uniformu vrátane vhodnej obuvi. Práca v horúcom počasí pre vás nebude zdrojom nepohodlia, ak použijete nášho sprievodcu!

Obuv - súčasť spoločenského odevu

Výber obuvi do práce závisí do značnej miery na špecifickosti zastávanej pozície a pravidlách dress code platných v danej spoločnosti. Niektoré firmy a úrady používajú predpisy, iné sa riadia prirodzenými nepísanými pravidlami. Samozrejme sú aj miesta, kde je úplná sloboda, aj vo výbere oblečenia. Pokiaľ však vaša spoločnosť medzi ne nepatrí, s pomocou našich rád ľahko nájdete topánky, v ktorých sa budete bezchybne prezentovať a v horúcich dňoch zostanete plne v pohodlí.

Aké topánky nosiť do práce v lete?

Topánky vo formálnom odeve by podľa všeobecne uznávaných pravidiel mali mať zakryté päty a špičky, tlmenú farbu a klasický elegantný strih; športové topánky, sandále alebo espadrilky musia na víkend počkať v skrini. Výška podpätku je individuálnou záležitosťou – pamätajte však, že vysoké podpätky a hrubé platformy sú typické večerné modely a nezapadajú do kánonu kancelárskej elegancie. Bezpečná výška podpätku nepresahuje cca 8 cm.


Okrem klasických vysokých podpätkov si môžete vybrať z rôznych lodičiek so silnejším stĺpikom alebo masívnym blokovým podpätkom, ktoré vám poskytnú stabilitu a pohodlie a zároveň dodajú celému stylingu štýl a opticky predĺžia siluetu.


Aké topánky zvoliť do práce v horúcom počasí?

Pracovná obuv na plochom podpätku

Pokiaľ nemáte radi podpätky a povaha vašej práce vyžaduje formálny outfit, je vám stále k dispozícii mnoho variantov obuvi. Milovníčky ženského štýlu si vyberú balerínky s klasickou okrúhlou špičkou alebo špicatou špičkou. Balerínky dodajú ladnosti celej postave a model s prackou alebo mašľou rozbije minimalizmus kancelárske uniformy zaujímavým akcentom. Obliekate sa radi nonšalantnejšie, inšpirujete sa pánskym šatníkom alebo umeleckým prostredím? Štipku svojej individuality môžete prepašovať aj vo formálnom odeve: letný set košele a elegantných nohavíc doplňte párom lordsov alebo mokasín, designovo podobných tradičným pánskym topánkam.


Letná pracovná obuv - hŕstka univerzálnych tipov

Pre tepelný komfort a sviežosť v horúcich letných dňoch noste topánky z prírodných materiálov: lícová koža, semiš, textil. Pokiaľ sú zvršky vybrané obuvi zo syntetického materiálu, vložte kožené vložky s priedušnou perforáciou. Vložky s aktívnym uhlím alebo iónmi striebra pomôžu v boji s hyperhidrózou. Vzhľadom na to, že v lete často nosíme topánky na holú pätu, vyberajte mäkké modely s jemnou vnútornou podšívkou. To vám pomôže vyhnúť sa oderom a pľuzgierom na horúcej pokožke.


Akú farbu obuvi do práce v horúcom počasí?

Pri vytváraní kancelárskeho šatníka na leto sa oplatí mať 2 páry topánok – jedny v nadčasovej čiernej a druhej vo svetlej farbe, ladiace s bielou, pastelovými a ďalšími sezónnymi odtieňmi. Najuniverzálnejšia tu bude neutrálna béžová; Ak je váš šatník plný oblečenia v chladnom farebnom prevedení, svetlo šedá je rovnako dobrou voľbou.

Zobraziť viac záznamov z August 2022
pixel