Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké topánky sú vhodné k midi sukni?

2022-02-21
Aké topánky sú vhodné k midi sukni?

Midi sukňa je veľmi ženský model a v skutočnosti zvýrazňuje postavu. Všetko záleží od toho, akú dĺžku si zvolíte. Je to střih vhodný na leto, ale aj na jeseň či zimu.

Mid sukňa a jej druhy

Midi sukňa nám veľmi pripomína módu retro. Koniec koncov, takúto dĺžku volila Audrey Hepburn, roky považovaná na jednu z ikon štýlu. V prípade midi sukne, vždy je nutné si ju zvoliť v súlade so svojou postavou. To znamená, že by nemala siahať do polovice lýtok, ak nie ste úplne spokojná s ich tvarom. V skutočnosti by mala sukňa siahať jemne pod kolená, aby postava pôsobila vyvážene./p>

Veľmi často sú midi sukne vystrihnuté v tvare kolesa alebo polokolesa. Vďaka tomu sa sukňa na jednej strane pekne ukladá a na druhej má dostatok materiálu. Najlpší efekt vytvorí obtiahnutý zvršok zapustený do sukne a nenápadné topánky zvýrazňujúce nohy. Takto široká sukňa napríklad v kombinácii s nariasenou sárou na topánkach bude pôsobiť zaťažujúco.

K midi sukni nie sú vhodné topánky s remienkom okolo členka, nezávisle od toho, či sú to lodičky, alebo sandále na hrubej podrážke. Takýto remienok opticky skracuje nohy a delí postavu, málokto v ňom vyzerá dobre. Vo všeobecnosti by sme si bali odpustiť akékoľvek línie deliace nohy. To znamená, že topánka by mala mať natoľko vysokú sáru, aby ju zakrýval kúsok sukne. Členkové topánky v kombinácii s midi sukňou vyzerajú dobre výlučne len na vysokých štíhlych ženách, Šanca na záchranu takýchto topánok s midi sukňou je výber pančúch vo farbe topánok, vďaka čomu deliaca línia nebude natoľko viditeľná.


Topánky hodiace sa k midi sukni

K midi sukni si môžete vybrať rôzne modely topánok, v závisloti od ročného obdobia, a takisto efektu, aký chcete docieliť.

Sneakersy

Snekarsy, aby opticky neskarovali postavu, najlepšie budú vyzerať s polopriehľadnou sukňou. Môže mať napríklad tylové, čipkované, či sieťované prvky. Takáto kombinácia jednofarebných alebo viacfarebných športových topánok s elegantnejšou midi sukňou je už niekoľko sezón hviezdou street fashion.Aké topánky sú vhodné k midi sukni


Kovbojky

Ak si mate k midi sukni obliecť kovbojky, zvoľte si model, ktorý končí na najužšom mieste Vášho lýdka. Nepridá Vám vtedy opticky na váhe. Výhodou bude taktiež model zvýrazňujúci pás. Vtedy širšia sára topánok bude vyzerať veľmi pekne. AKo vrch si k takémuto outfit môžete zvoliť niečo hrubšie, napríklad sveter.

Čižmy

Čižmy na širokom podpätku prípadne ohličkovom sa skvele hodia k midi sukniam vyrobeným z ekokože či kože. Takto získate veľmi módny total look. Kožený vzhľad môžete zjemniť tým, že ako vrchnú časť si zvolíte bavlnenú košeľu. Takýto outfit bude najlepšie vyzerať v tmavých či šedých odtieňoch.Aké topánky sú vhodné k midi sukni


Sandále na podpätku

Sandále na podpätku vyzerajú skvele v kombinácii s nariasenou midi sukňou a klasickým ľahším tričkom.


Lodičky

Eleganciu lodičiek skvele zvýrazní plisovaná midi sukňa. V takejto kombinácii je vhodná ako outfit do práce.


Baletky

K baletkácm je ideálna midi sukňa v štýle retro, napríklad s veľkou mašľou. Jednofarbené topánky doplnia vzhľad aj tej najvzorovanejšej sukni. Skvele budú vyzerať taktiež všetky asymetrické modely. Vo všeobecnosti, ak nie ste úplne spokojná z dĺžky svojich nôh a chcete ich opticky predĺžiť, mali by ste sa vyhýbať topánkam s plochou podrážkou. Ideálne baletky by mali mať polookrúhle alebo predĺžené špičky.


Zobraziť viac záznamov z Február 2022
pixel