Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké topánky sa hodia k dámskym Chinos nohaviciam?

2021-05-24
Aké topánky sa hodia k dámskym Chinos nohaviciam?

Nohavice Chinos patria medzi casualový doplnok šatníka. Zvyčajne si ich spájame s mužskou garderóbou, ale čoraz častejšie ich vidíme v dámskych outfitoch. Aké topánky sa k nim hodia najviac?


Ako vznikli Chinos nohavice?

História vzniku Chinos nohavíc nie je istá. Je však isté, že do Európy prišli zo zámoria, pôvodne ako súčasť mužského odevu. V Spojených štátoch si mohli nájsť cestu cez Čínu, čo naznačuje španielsky názov „chino“, čo znamená Čína. Druhá hypotéza sa týka skutočnosti, že pôvodne boli súčasťou výbavy amerických vojakov. Vďačia za to svojim trochu „vojenskému“ strihu.

Chinos sú vyrobené z mäkkého plátna so šikmou väzbou. Spravidla je to gabardín alebo nahrubo tkaná bavlna, čiže veľmi decentné a trvanlivé tkaniny. Ich charakteristickým znakom sú vrecká: predné - zrezané a zadné - vnútorné vo forme úzkych štrbín.


Ako nosiť dámske Chinos nohavice?

Výhodou Chinos je nepochybne ich pestrá farebná škála. Nájdeme ich vo všetkých farbách dúhovej, pastelovej, ale aj výraznejšej, mierne odkazujúcej na pánsky šatník. Mnoho strihov tohto typu nohavíc je založených na vzoroch. Všestrannosť Chinos nohavíc spočíva v ich strihu, ktorý je možné prispôsobiť ženám s rôznymi typmi postavy. Existujú napríklad látkové nohavice s mierne zúženým strihom, ktoré je potrebné dolu zrolovať. Preto aj topánky k Chinos nohaviciam môžu byť veľmi rozmanité.


Dámske Chinos nohavice – aké outfity vytvoriť?

Máloktoré oblečenie je také univerzálne ako Chinos nohavice. Ženské outfity, ktoré sú s nimi v hlavnej úlohe, sa zvyčajne spájajú s teplejším obdobím roka. Perfektne sa hodia ku košeliam a tričkám s potlačou, ale dobre vyzerajú aj so svetlejším svetrom a bundou. Dôležité je, že najlepšie k nim ladí kratší zvršok, ktorý nezakrýva vrecká, ktoré ich zdobia. Týmto spôsobom môžete vyvážiť aj ženskú postavu hruškového typu s mierne širšími bokmi. Chinos nie sú obtiahnuté, takže nebudú zvýrazňovať nedostatky. Vzorované nohavice by mali byť kombinované s kontrastným topom.


Aké topánky si vybrať k dámskym Chinos nohaviciam?

Ak máte rady voľné outfity, ideálnou voľbou na leto k Chinos nohaviciam a tričku alebo topu budú biele tenisky.

Dámske mokasíny sú príkladom každodenných topánok na jar a leto a sú skvelým doplnkom k Chinos nohaviciam. Stačí ich jemne vyhrnúť, aby ste odhalili členky a opticky tak predĺžili nohy.


połbutyPodobne fungujú balerínky. Sú o niečo jemnejšie, ale vyskytujú sa v rôznych farbách a sú naozaj pohodlné. Preto sú vhodnou obuvou do práce.
Ak hľadáte ešte elegantnejšie topánky k Chinos nohaviciam, vhodnou voľbou sú sandále na podpätku. Štvorcový podpätok je stabilný a pohodlný, dokonca aj v horúčavách. Vďaka nemu velá postava pôsobí ľahko. V kombinácii s dovolenkovým vzhľadom nohavíc typu Chinos vytvoríte ideálny outfit. V prípade týchto topánok odporúčame nohavice jemne zúženého strihu.


Aké topánky si vybrať k Chinos nohaviciam na jeseň alebo keď je nepriaznivé počasie? Riešením sú dámske semišové poltopánky. Rovné, šnurované, s jemne mužským nádychom, skvele sa hodia ako doplnok k Chinos nohaviciam do práce. Ak si k nohaviciam vyberiete sako, vytvoríte skvelý dámsky kostým. Biele tenisky sú univerzálnym typom obuvi, ktorý sa hodí každej žene, bez ohľadu na vek. Hoci ladia aj so šatami, práve látkové nohavice sú ich skvelým doplnkom. Je to vynikajúci príklad víkendového outfitu na stretnutie so známymi, či dokonca na neformálnu oslavu, na ktorej chcete vyzerať žensky, ale nemáte chuť odhaľovať Vaše nohy.
połbutyAké topánky si teda vybrať k Chinos nohaviciam? Predovšetkým v kontrastnej farbe, pokiaľ máte radi módu. Jednofarebné čierne nohavice budú ideálne vyzerať v kombinácii s topánkami výraznej farby bez ohľadu na ich strih. Pamätajte však, že nohavice širšieho strihu ideálne vyvážia jednoduchý model topánky zvýrazňujúci štíhle nohy, napríklad lodičky.


Ako vidieť, odpoveď na otázku: “aké topánky sa najlepšie hodia k dámskym Chinos nohaviciam?” môže byť komplikovaná. Všetko závisí od Vášho štýlu a vlastného vkusu. Našťastie, tento typ nohavíc je skutočne univerzálny.

Zobraziť viac záznamov z Máj 2021
pixel