Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké topánky sa hodia k červeným šatám?

2020-06-25
Aké topánky sa hodia k červeným šatám?
KÚPILI STE PRÁVE IDEÁLNE ČERVENÉ ŠATY A NEMÔŽETE SA DOČKAŤ, KEDY SI ICH OBLEČIETE NA NEJAKÚ PÁRTY? VŠETKO MÁTE PRICHYSTANÉ, IBA JE JEDNA DILEMA — AKEJ FARBY TOPÁNKY BUDÚ SEDIEŤ K ŠATÁM?


Červené šaty sú určite patentom na ultraženský a výrazný vzhľad. Obliekame si ju, keď chceme byť vidieť, chceme na seba pritiahnuť pozornosť iných. Nečudujeme sa, že kreáciu v červenej veľmi často vyberáme na oslavy a výnimočné príležitosti - svadby, narodeninové oslavy či stretnutie s milovanou osobou (Valentín, výročie) a rande. Okrem farby a strihu šiat sú dôležité aj doplnky, v tom aj správne vybrané topánky.

Aké topánky sa dobre kombinujú s červenými šatami?

Na začiatok máme dobrú správu - nezáleží na odtieni červenej farby na šatách - bordová, maková, amarantová, karmazínová, karmínová či purpurová. Ponuka farieb topánok, ktoré nájdete v tomto článku, je tak "bezpečná a univerzálna", že bude sedieť ku všetkým odtieňom červenej.


To sú najlepšie topánky k červeným šatám

Topánky béžové & nude  a červené šaty


Strieborné topánky k červeným šatám

Červená sa výborne kombinuje s metalickými odtieňmi a striebro je jedným z najjednoduchšie na nosenie "kovom". Striebro a červená sa najlepšie dopĺňajú, ak do štylizácie pridáte aj iné strieborné doplnky napr. striebornú bižutériu alebo listovú kabelku v tom istom odtieni.

Zlaté topánkya červené šaty

Zlato v spojení s červenou vytvára dokonalý efekt glamour. Bez ohľadu na to, či sú to stónované lodičky na tenkom podpätku, či sandále s dodatočnými ozdobami - zlato vždy vyzerá úžasne v objatí červenej. Kráľovstvo vytvorené! Zlaté lodičky sa hodia ku všetkému, od krátkych červených šiat až po maxi šaty v tmavobordovej farbe.


Čierne topánky s červenými šatami

Čierne lodičky sú určite prvým nápadom, keď rozmýšľame o topánkach k červeným šatám. Čierna je na 100% vhodná - najmä ak Vaše šaty majú jednotný odtieň. Spájajúc červené šaty mini alebo midi s jemnými čiernymi sandálmi na podpätku získate veľmi ženskú a rafinovanú štylizáciu. Alternatívne môžete spojiť masívne čierne topánky na podpätku s rovnako masívnymi červenými šatami z pletenej vlnenej látky, aby ste získali uvoľnenejší vzhľad.

Biele topánky k červeným šatám

Ak rady tvoríte kontrastné spojenia a myslíte si, že čierna môže byť ťažkou farbou na toto ročné obdobie alebo príležitosť, vyberte si biele sandále alebo lodičky. Biele topánky rozjasnia štylizáciu, pomôžu trošku zjemniť výraznosť červenej. Takéto farebné spojenie je ideálne do casual štylizácie. Biele tenisky vyzerajú úžasne s jednoduchými červenými šatami a sú výborným nápadom na pohodlnú voľnú štylizáciu na každý deň. Vytvoria úžasnú kombináciu športového a očarujúceho štýlu. Aby ste vyzerali viac elegantne, skúste biele sandále na podpätku z jemnými červenými šatami midi - dokonalé spojenie na kokteil.

Total look, čiže červené lodičky a červené šaty

Je možné si obuť červené lodičky alebo sandále k červeným šatám? Samozrejme, že áno. Tento variant je povolený, ale musíte si dať pozor na detaily. Dôležitý je odtieň topánok - je potrebné, aby boli v tej istej farbe ako šaty. Inak nám hrozí módna katastrofa. Čierna, biela, zlatá, nude sú univerzálnymi a bezpečnými farbami, ktoré sa najviac hodia k červeným šatám. Neznamená to však, že iné farby sa nehodia. Červené šaty budú výborne vyzerať aj v menej obvyklých farebných kombináciách. Minimalistické červené šaty s jednoduchým strihom môžu úžasne vyzerať napríklad s:

  • kobaltovými lodičkami;
  • zlatými sandálmi na podpätku;
  • lodičkami vo fuksiovej farbe;
  • lodičkami v tmavozelenom odtieni.
Zobraziť viac záznamov z Jún 2020
pixel