Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké topánky na stužkovú?

2020-02-13
Aké topánky na stužkovú?

STUŽKOVÁ JE VÄČŠINOU PRVÁ DOSPELÁCKA PÁRTY, NA KTORÚ BY STE SA MALI ELEGANTNE OBLIECŤ. DÔLEŽITÝM PRVKOM ŠTYLIZÁCIE STUŽKOVEJ SÚ SAMOZREJME TOPÁNKY. AKO SI VYBRAŤ IDEÁLNE TOPÁNKY NA STUŽKOVÚ?


NAJDÔLEŽITEJŠIE ZÁSADY

V prípade žien najdôležitejšou zásadou pri výbere topánok na stužkovú je: premýšľajte nad použitím! Samozrejme tenučké, vysoké podpätky vyzerajú úžasne, ale viete si predstaviť v nich celonočnú párty? Hlavne ak väčšinou si vyberáte ploché tenisky. Pamätajte, aby ste si topánky kúpili skôr a nacvičili si v nich chodenie. Takýmto spôsobom sa vyhnete otlakom, ale tiež sa v nich budete cítiť isto.

Vždy predpokladajte, že po niekoľkých hodinách aj v pohodlných topánkach na podpätku budete mať naozaj dosť. Preto si do kabelky zabaľte balerínky. Nič Vám tak neskazí výnimočnú noc, ako otlaky na päte. Určite máte v skrini klasické balerínky, ktoré budú sedieť k vybraným šatám.


POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY

VÝZOR TOPÁNOK

Výber topánok na stužkovú to nie je iba ich pohodlie (aj keď je samozrejme dôležitá), ale tiež ich výzor. V súčasnosti sa už nevyberajú topánky ku farbe kabelky (alebo obrátene). Je lepšie vybrať topánky a doplnky k šatám, pretože ony prvé padnú do očí. Ak je štylizácia napr. hladká, čierna, vyberte si zaujímavé kontrastné doplnky, aj topánky. Najdôležitejšie je, aby ich štýl sedel ku šatám. Napríklad kreácia v rockovom štýle bude dobre vyzerať s originálnymi ťažšími topánkami a rozšírené romantické šaty napríklad s jemnými sandálmi.


POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY

NAJPOPULÁRNEJŠIE A NAJMÓDNEJŠIE TRENDY NA STUŽKOVÚ:


klasické lodičky (čierne lodičky) – najlepšie do štandardných modelov šiat na ramienkach, jemne rozšírených. Čiernu farbu sa oplatí vybrať napríklad do bordovej farby alebo do tmavo zelenej. Vyberte si pohodlné a viac formálne topánky, ktoré môžete neskôr využiť na maturite; pre odvážne so zvieracími vzormi – to je ideálne doplnenie jednoduchých šiat. Do tohto typu topánok môžete vybrať výraznejšiu bižutériu alebo vsadiť na nápadný účes a make-up, aby sa všetko spolu ladilo;

silné farby (fuksia, kobalt, ružová) – sú tiež určené k jednoduchým šatám, napríklad k úzkym. Farebný motív z kabelky môžete zopakovať, napríklad pri líčení si vybrať očné tiene alebo rúž;

minimalizmus – ste skôr pokojné dievča a zameriavate sa na romantické kreácie, napríklad v ružovej alebo sivej farbe? V takom prípade sú pre Vás na stužkovú ideálne topánky v telovej farbe alebo vo farbe nude. Rovnako ako čierne lodičky aj takéto topánky budete môcť využiť aj neskôr, napríklad na letnej párty. Pretože topánky nie sú v týchto farbách výrazné, doplňte ich výraznejší farebným doplnkom, aby ste nevyzerali príliš bledo, napríklad zlatými šperkami.


POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY

OTÁZKA POHODLIA


Čo môžete urobiť pred nákupom, aby Vaše topánky boli pohodlné? Topánky s platformou vpredu, tzv. žehlička, trochu zmierňujú nepohodlie spojené s vysokým podpätkom. Podrážka je rovnako dôležitá - dokonale hladká, môže byť veľmi klzká, čo Vám spôsobí veľa problémov na tanečnom parkete. Ak nemáte skúsenosti s vysokými podpätkami, vyberte si topánky na zapínanie alebo na viazanie, ktoré Vám nebudú padať z nohy. A predovšetkým si vyberte širší podpätok, ktorý je oveľa stabilnejší a pohodlnejší ako tenký, najmä preto, že na stužkovú v zime ešte musíte aj prísť.


POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY
Zobraziť viac záznamov z Február 2020

Odporúčané

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

28,20 € brutto21,20 € brutto
Dámske fuksiové lodičky

Dámske fuksiové lodičky

28,20 € brutto21,20 € brutto
pixel