Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké topánky ku koktajlovým šatám

2022-03-11
Aké topánky ku koktajlovým šatám

Dostali ste pozvánku, na ktorej je určený dress code ako koktajlový? Neviete veľmi, čo to znamená? Tu je niekoľko príkladov koktajlových šiat a druhov topánok, ktoré sa k nim hodia.

Čo sú to koktajlové šaty a kedy je vhodné si ich obliecť?

Koktajlové šaty by mali byť vyrobené z kvalitného materiálu a dĺžky nad kolená, hoci vyskytujú sa aj modely s maxi dĺžkou. Väčšinou sú koktajlové modely veľmi jednoduché. Kraľujú predovšetkým modely v tvare písmena A, hodiace sa k väčšine typom postavy.


Typickou príležitosťou, kedy je vhodné si obliecť koktajlové šaty je svadba (ak to nie je príliš elegantná večerná udalosť), všetky rodinné a pracovné oslavy, záhradné oslavy. Jedným slovom, sú to väčšinou denné príležitosti, na ktoré si vyberáme jednoduché, jednofarebné a elegantné outfit hodiace sa na danú príležitosť. Koktajlové šaty sú vždy bezpečnou volbou, najmä ak neviete presne, v akom duchu sa ponesie daná oslava.


Aké topánky ku koktajlovým šatám


Čím sa riadiť pri výbere topánok ku koktajlovým šatám?

V prípade koktajl party sú podpätky vždy nevyhnutnosťou. Ideálne ako rafinovaný doplnok outfit sú lodičky neutrálnej farby, takej ako čierna alebo nude. Svele sa hodia ku koktajlovým šatám. Zvoľte si sandále alebo poltopánky, aby ste získali elegantný a diskrétny vzhľad, vďaka ktorému budú Vaše šaty žiariť. Prípadne zvoľte jednoduché šaty a pridajte k nim odvážne topánky a doplnky, aby ste vytvorili módny efekt.


1. Sandále na úzkom podpätku

Sandále na úzkom podpätku sa ideálne hodia k letným, dovolenkovým outfitom. Veľmi odhaľujú chodilo a súčasne sú veľmi jednoduché, preto sa hodia napríklad ku kvetinovým vzorom na šatách. Opticky predlžujú nohy. Pokiaľ však nemáte vela skúseností s nosením lodičiek, voľte radšej modely s hrubšími remienkami v prednej časti – budete sa v nich cítiť rozhodne stabilne a pohodlnejšie, pretože prsty sa nebudú presúvať dopredu.Aké topánky ku koktajlovým šatám


2. Sandále na stĺpiku

Sandále na stĺpiku sú ďalším tipom ideálnej obuvi hodiacej sa ku koktajlovým šatám. Širší stĺpik je stabilnejší než lodičky a preto je pohyb napríklad na záhrade v takýchto topánkach pohodlnejší. Takéto topánky sa lepšie hodia ženám plnoštíhlej postavy. Sandále na stĺpiku ku koktajlovým šatám vyzerajú dobre so štipkou lesku.


3. Lodičky

Lodičky zakrývajúce chodidlo sú najuniverzálnejším modelom. Sú vždy elegantné a vždy sa hodia na danú príležitosť. Je to tip najmä na jeseň a zimu, pretože si k nim bez problémov môžete obliecť pančuchy. V prípade lodičiek sú najmódnejšie tie s mandľovou špičkou – najlepšie opticky predlžujú postavu. Môžu byť úplne jednofarbené, ale sú taktiež vďačnou témou módneho šialenstva. Ak sú šaty rovného strihu a jednofarebné, lodičky kontrastnej farby s leskom alebo nejakými ozdobami ich rozhodne oživia a outfit vďaka nim nebude nudný. Pamätajte, že zakryté lodičky sú najviac v súlade s etiketou, ktorá sa dodržiava v mnohých firmách.


4.Lodičky open toe

Lodičky open toe majú odhalené prsty, čiže sú modelom medzi plnými topánkami a sandálmi. Veľmi dobre vyzerajú v kombinácii s koktajlovými šatami v štýle retro alebo šatami v tvare tuby. Odhalené prsty dodajú ľahkosť. Aktuálne je možné k nim nosiť pančuchy, avšak špeciálne modely bez švov na prstoch. Takéto topánky sú veľmi ženské, ale nehodia s ana veľmi formálne príležitosti. Hodia sa však na svadbu a rodinné či priateľské stretnutia.

Zobraziť viac záznamov z Marec 2022
pixel