Zapísať do zoznamu obľúbených

Aké si vybrať topánky k čiernym šatám? 5 nápadov na štylizácie.

2020-08-18
Aké si vybrať topánky k čiernym šatám? 5 nápadov na štylizácie.KLASICKÉ ŠATY „MALÉ ČIERNE” SÚ ŠATY, KTORÉ BY MALI BYŤ POVINNÉ VO VAŠEJ GARDERÓBE. ICH VÝHODOU JE UNIVERZÁLNOSŤ. MÔŽETE SI ICH OBLIECŤ DO PRÁCE, REŠTAURÁCIE, NA STRETNUTIE S KAMARÁTKAMI A DOKONCA AJ NA OSLAVU. SAMOZREJME JE POTREBNÉ VYBRAŤ SI K NIM SPRÁVNY PÁR TOPÁNOK. AKÉ TOPÁNKY SI OBUŤ K ČIERNYM ŠATÁM?

Aké topánky k čiernym šatám?

Čierne šaty sú klasikou, ktoré nemusia byť nijak odporúčané. V takýchto šatách každá z nás vyzerá elegantne a štýlovo, bez ohľadu na to, či ste študentka, či zrelá žena. Výhoda šiat v čiernej farbe je všestrannosť a nadčasovosť. Môžeme si ich obliecť na každú príležitosť. Tajomstvom peknej štylizácie je výber správnych doplnkov a sediaceho podľa príležitosti páru topánok.

Aké topánky je najlepšie nosiť k čiernym šatám? Samozrejme odpoveď na túto otázku nie vždy je taká jednoduchá, pretože je veľa činiteľov, ktoré vplývajú na ich výber. K nim patrí o. i. dĺžka a štýl vašich šiat a tiež druh stretnutia, na ktoré idete. Toto všetko má vplyv na výber ideálneho páru topánok. Ale existuje veľa strihov, štýlov a farieb, s ktorými „malé čierne” vyzerajú veľmi dobre.

Silné spojenie – červené topánky k čiernym šatám

Čierne šaty a červené lodičky sú spojením, vďaka ktorému sa nestratíte v dave. Čierna farba sa výborne hodí k červeným topánkam. Je iba jedna podmienka – je potrebné si vybrať správny odtieň červených lodičiek. Hodia sa svetlejšie a viac energické farby ako karmínová, jahodová a amarantová. Lepšie je sa vyvarovať tmavším odtieňom červenej (ako napr. bordová), pretože v nich môžeme vyzerať smutno a málo atraktívne. Dokonalým doplnkom k červeným lodičkám bude listová kabelka v tom istom odtieni a samozrejme nalakované nechty. V tejto štylizácii sa môžete vybrať aj na párty alebo na romantické rande.


kobieta w małej czarnej sukience z czerwonymi dodatkami

Klasická elegancia – topánky k čiernym šatám na svadbu

K čiernym šatám sa dokonale hodia všetky odtiene nude, telovej a svetlobéžovej farby. Takéto kombinácie vyzerajú veľmi elegantne a zároveň prirodzene. Lodičky nude alebo béžové sandále majú ešte dve výhody – opticky predlžujú nohy a neodťahujú zrak od šiat.

Pohodlne a dôstojne – topánky k čiernym šatám

Čo urobiť, aby ste pridali lesk čiernej štylizácii? Oplatí sa ich spojiť s metalickými alebo zlatými lodičkami. Zlaté lodičky pridajú štylizácii šmrnc. Toto spojenie sa hodí na veľké párty či oslavy, kde chcete vyniknúť. Pamätajte, že k lodičkám v zlatej farbe alebo vo farbe ružového zlata je najlepšie si vybrať bižutériu a doplnky v tom istom odtieni.

S rockovým nádychom – čierne šaty a dámske kovbojky

Kto povedal, že v malých čiernych šatách musíte vždy vyzerať klasicky? Oplatí sa prelomiť schémy a pokúsiť sa o viac odvážny a rockový look. A čo takto čierne šaty spojiť s koženou bundou a čiernymi alebo hnedými kovbojkami? Získame tak módne a odvážne spojenie. Dámske kovbojky sa hodia najmä ku krátkym šatám so širšou dolnou časťou, tunikám a tiež k šatám v tvare písmena A.


mała czarna i złote dodatki, stylizacja na gale i imprezy

Odvážne – čierne šaty a topánky so zvieracou potlačou

Zvieracia potlač na oblečení a topánkach je trendom, ktorý nevychádza z módy už niekoľko sezón. Ak chcete pridať trošku výnimočnosti svojej kreácii, tak topánky s potlačou haďou, leopard alebo gepard budú dokonalým výberom. Pamätajte, že v týchto štylizáciách je potrebné doladiť potlače a zachovať mieru. Ak si chcete vybrať lodičky snake print, k čiernym šatám si musíte vybrať listovú kabelku s identickým vzorom. Ak takúto nemáte, vyberte si kabelku v čiernej farbe.
Zobraziť viac záznamov z August 2020
pixel