Zapísať do zoznamu obľúbených

AKO ORIGINÁLNE ZAŠNUROVAŤ TOPÁNKY?

2021-02-01
AKO ORIGINÁLNE ZAŠNUROVAŤ TOPÁNKY?

AKO JEDNODUCHÝM SPÔSOBOM OSVIEŽIŤ ŠPORTOVÚ OBUV ALEBO TENISKY? JE NA TO JEDNODUCHÝ SPÔSOB. PREDSTAVUJEME VÁM NIEKOĽKO ORIGINÁLNYCH SPÔSOBOV NA VIAZANIE TOPÁNOK. S NIMI VAŠE SNEAKERSY, BOTASKY ČI TENISKY ZÍSKAJÚ NOVÝ, VEĽMI ORIGINÁLNY LOOK.Znudil vás vzhľad vašich šnurovacích topánok? Pýtate sa, ako svojim opotrebovaným teniskám dodať nový originálny charakter?
Vedeli ste, že to zvládnete jednoducho? Stačí zmeniť spôsob šnurovania.

Podľa štatistík väčšina z nás používa klasický, najobľúbenejší spôsob viazania topánok. Avšak existuje oveľa viac spôsobov viazania šnúrok v športovej obuvi, botaskách či teniskách.
Šnurovanie topánok má nielen estetický rozmer. Je to tiež spôsob, ako prejaviť svoj životný štýl, koníčky a dokonca aj svetonázor!

AKO ORIGINÁLNE ZAŠNUROVAŤ TOPÁNKY?

Je dobré si na chvíľu sadnúť a naučiť sa niekoľko nových techník šnurovania topánok. Takéto hry so šnúrkami sú najlepšie pre športovú obuv, botasky a tenisky. Môžu byť tiež použité v topánkach ťažšieho kalibru ako populárne traperky. Z mnohých variantov sme pre vás vybrali 3 najpraktickejšie.Šnurovanie „na rebrík”

V tomto variante sú šnúrky usporiadané paralelne, ako na rebríku. Tento typ viazania bude fungovať iba vtedy, ak majú topánky párny počet očiek. Šnúrky musia prejsť topánkami rovnomerne niekoľkokrát, aby sa konce uprostred stretli a bolo ich možné navzájom zviazať.

Ako šnurovať topánky „na rebrík"?


Šnurovanie na rebrík

 1. Vložte šnúrku v prvé dve očká topánok koncami dole.
 2. Zatiahnite oba konce a presvedčte sa, že majú rovnakú dĺžku na oboch stranách.
 3. Ľavú šnúrku pretiahnite od vnútorného do ľavého (druhého od dola) očka topánky, a potom od nasledujúcej od vonku vložte do pravej dierky.
 4. Pravú šnúrku pretiahnite od vnútorného do prvého voľného očka po pravej strane, a potom vložte od vonkajška do ľavej dierky.
 5. Opakujte posledné dva kroky, až kým neprídete k posledným očkám.Šnurovanie do kocky


Šnurovanie do kocky

Šnurovanie do kocky vyzerá veľmi efektne a dekoratívne. Aby šnurovanie vyzeralo čo najlepšie, aby topánky mali minimálne 6 párov očiek.

Ako šnurovať topánky „do kocky”?

 1. Ako šnurovať topánky „do kocky”?
 2. Prekrížime šnúrky a preťahujeme cez protiľahlé očká tak, aby vznikol pod nimi krížik.
 3. Potom znovu prekrížime šnúrky a pretiahneme očkami.
 4. Činnosť opakujeme až po posledný pár očiek.Šnurovanie do mriežky


Šnurovanie do mriežky

Štýl šnurovania do mriežky je veľmi populárny a efektný, ale je potrebné robiť starostlivo, pretože je možné ľahko urobiť chybu.

Ako zaviazať topánky „do mriežky”?

 1. Vložte šnúrky do prvých očiek smerom hore.
 2. Prekrížte konce navonok, a pretiahnite ich cez očká tri rady vyššie.
 3. Pretiahnite oba konce šnúrok priamo z vnútra a navonok cez nasledujúce vyššie očká.
 4. Prekrížte konce navonok a pretiahnite ich cez ďalšie očká tri rady nižšie.
 5. Pretiahnite oba konce priamo do vnútra a vonku cez nasledujúci vyššie očká.
Ak máte problémy s urobením tohto šnurovania a chcete to vidieť na „živo”, pozrite sa na YouTube, ako to vyzerá. Stačí keď napíšete vo vyhľadávači Lattice Lacing Tutorial.

Šnurovanie topánok – rady na koniec

Existuje samozrejme oveľa viac spôsobov šnurovania topánok. Pri výbere šnurovania stojí za zváženie okrem vzhľadu aj komfort nosenia a to, ako sa šnurovanie topánok sťahuje okolo členka. Existuje veľa atraktívne vyzerajúcich šnurovacích vzorov, ktoré nezaručujú stabilitu nohy, čo môže byť problém napríklad pri športovej obuvi.

Druhá vec je výber šnurovacieho vzoru k typu a štýlu topánok. Určité vzory budú vyzerať lepšie s členkovými topánkami, iné s krátkymi teniskami.

Treťou vecou je zvoliť správne šnúrky. Mnoho vzorov vyžaduje tenšie šnúrky, iné budú dobre vyzerať s mierne hrubšími šnúrkami. Na leto a šport si môžete dovoliť trochu šialenstva a zvoliť si šnúrky v intenzívnych farbách a vzoroch.


Ak vás zaujíma originálne šnurovanie obuvi, pozrite sa na stránku: https://www.fieggen.com/shoelace/hashlacing.htm.

Zobraziť viac záznamov z Február 2021
pixel