Zapísať do zoznamu obľúbených

AKO NOSIŤ LAKOVANÉ TOPÁNKY POČAS CHLADNÝCH DNÍ?

2022-01-03
AKO NOSIŤ LAKOVANÉ TOPÁNKY POČAS CHLADNÝCH DNÍ?

CHLADNEJŠIE OBDOBIE ROKU NEMUSÍ ZNAMENAŤ NOSENIE VÝLUČNE NUDNÝCH, ALE PRAKTICKÝCH TOPÁNOK. NA JESEŇ A V ZIME JE TAKISTO VHODNÉ NOSIŤ LAKOVANÉ TOPÁNKY.TU SÚ TIPY? AKO ICH KOMBINOVAŤ S OUTFITMI, ABY VYZERALI ČO NAJLEPŠIE.

Aké lakované topánky nosiť na jeseň a v zime?

Kedysi boli lakované topánky spájané výlučne s elegantnými outfitmi. Na šťastie sa odvtedy veľa zmenilo. V súčasnosti sú lakované topánky módne takisto v iných strihoch. Vybrať si môžete workery, čižmičky, čižmy a dokonca lakované športové topánky. V zime sú najideálnejšie lakované topánky v tlmených farbách, ako napr. čierna či hnedá. Môžete siahnuť takisto po akýchkoľvek jesenných farbách. Biela sa neodporúča, ale napriek tomu mnohé milovníčky štýlu siaha práve po topánkach tejto farby.


Lakované čižmičky – k čomu ich nosiť?

Čižmičky sú veľmi rozšírenou kategóriou produktov. Preto odpoveď, k čomu ich nosiť na jeseň či v zime nie je vôbec jednoduchá. Lesklé čižmičky však úžasne vyzerajú ako doplnok k pančuchám, najmä tenkých prípadne stredne hrubých. Keďže samé o sebe priťahujú pohľady, neoplatí sa od nich odvracať zrak a zriecť sa napríklad kožených nohavíc. Na jeseň sa lakované topánky hodia najmä k trenčkotu, džínsovej katane či ramoneske. V prípade nízkych lakovaných topánok, skvelým doplnkom budú práve džínsy alebo legíny. K šatám prípadne midi sukni sa najlepšie hodia lakované topánky so širokým stĺpikom. V prípade dažďa či zimy si môžete zvoliť čižmy s hrubou podrážkou. V zime vyzerajú skvele v kombinácii s hrubými, mäsitými kúskami šatníka.


Lakované trapery – tipy na outfit

Lakované trapery si na jeseň či v zime môžete obuť k podobným outfitom ako v prípade nízkych čižiem. Tento druh obuvi skvele vyzerá ako doplnok k hrubej páperovej bunde či ku kabátu. Pamätajte však na to, aby ste nevytvárali komplety. To znamená, že ak sú topánky lesklé, zvyšok by mal byť matný. Trapery môžete nosiť k pančuchám, ale aj k nohaviciam. Samozrejme musia byť priliehavé, aby sa zmestili do topánok. Hrubé pančuchy sú vždy skvelým doplnkom k ťažkým traperom.




AKO NOSIŤ LAKOVANÉ TOPÁNKY POČAS CHLADNÝCH DNÍ



Športové lakované topánky – must have

Športové topánky v lakovanej verzii sú skutočné šialenstvo. V tomto prípade si môžete vyberať z pomedzi rôznych farieb či strihov. Niektorí odborníci si však myslia, že odvážnejšie modely je vhodné si ponechať na jarno-letné obdobie. V móde najviac záleží od vás. Ak sa v nich dobre cítite, a máte k tomu napríklad farebnú páperovú bundu, nie ej dôvod aby ste si ich odopierali. Športové topánky majú však špecifický tvar, preto príliš dobre nehrejú. Neobliekajte si ich, ak je vonku sneh. Najlepšie je zjemniť ich kombináciou s jednofarebnými nohavicami ako sú džínsy alebo nohavice z hladkej látky všeobecne.




JAKO NOSIŤ LAKOVANÉ TOPÁNKY POČAS CHLADNÝCH DNÍ


Lakované čižmy – esencia štýlu

Lakované čižmy vždy vyzerajú veľmi štýlovo. Vybrať si môžete modely na plochom aj vysokom opätku. Vyhnite sa však tenkým opätkom, ktoré nevyvolávajú pozitívne asociácie. Keďže tento typ čižiem skôr priťahuje pozornosť, oplatí sa ich zmierniť výberom subtílnejších šiat alebo sukne bez prebytočných ozdôb. V prípade lakovaných čižiem bude vždy najklasickejšia farba čierna a práve túto sa oplatí zvoliť.

Zobraziť viac záznamov z Január 2022
pixel