Zapísať do zoznamu obľúbených

AKÉ TOPÁNKY NOSIŤ K NOHAVICIAM NA TRAKY?

2021-05-10
AKÉ TOPÁNKY NOSIŤ K NOHAVICIAM NA TRAKY?
Aké topánky nosiť k nohaviciam na traky?

NOHAVICE NA TRAKY SÚ TÝM STRIHOM, KTORÝ SA VRACIA AKO BUMERANG NA MÓDNE PREHLIADKY. AK SA CHCETE CÍTIŤ SLOBODNE A V POHODE, TENTO MODEL NOHAVÍC JE IDEÁLNOU VOĽBOU. MÔŽEME V NOHAVICIACH NA TRAKY VYZERAŤ ŠTÝLOVO? SAMOZREJME, ŽE ÁNO. MUSÍME LEN VEDIEŤ, AKÉ TOPÁNKY SI K NIM OBUŤ.Čím sú nohavice na traky?


Nohavice na traky sú špecifický doplnok šatníka, ktorý pozostáva z klasických nohavíc a štvorcovej prednej časti s vreckom na traky.


Názov nohavíc na traky (z angl. dungaree) je odvodený od druhu materiálu, z ktorého boli vyrobené. Prvá zmienka na túto tému sa objavuje už v 17. storočí v súvislosti s lacným hrubým bavlneným materiálom, ktorý bol najčastejšie modrej farby. Tento materiál bol používaný obyvateľmi chudobných štvrtí Bombaju v prístavnej dedinke zvanej Dongri.


Angličanom sa zapáčila štruktúra a odolnosť materiálu, preto ho začali používať na výrobu pracovných nohavíc. Od názvu „Dungri” vytvorili britský názov „dungaree". V roku 1853 sa nohavice a určitý druh “podbradníka” (ang. bib) spojili a vytvorili prvý pracovný odev vyrobený z „dungaree". Projekt Leviho Straussa a jeho obchodného partnera Jacoba Davisa sa stal populárny v celej Amerike a krátko na to sa stal klasickým odevom pre robotníkov.. Dungaree boli tak pohodlné a praktické na nosenie, že veľmi rýchlo opustili múry fabrík.Ako nosiť nohavice na traky?


Súčasné nohavice na traky si obliekame nielen do dielne či záhrady, ale nosíme ich aj v bežný deň. Nohavice sú ponúkané v mnohých farbách, vzoroch a sú vyrobené z rôznych materiálov. Môžu byť úzke či voľné, sprané, tmavomodrej farby, ostrapkané či formálne. Prešli pomerne dlhú cestu od pracovného odevu až po oblečenie, ktoré plní funkciu elegantného overalu.


Podľa príležitosti môžeme nosiť nohavice na traky na rôzne spôsoby.


Na športovo, aj na bežný deň. Najlepšie je nosiť ich s topom alebo tričkom a športovými topánkami – sneakersami, plátenkami či teniskami.Na sportowoElegantne, aj do práce. Nohavice na traky v elegantnejšej verzii, úzkeho a štýlového strihu môžeme kombinovať so štýlovou košeľou a topánkami na podpätku.Ogrodniczki wersji bardziej eleganckiejV letnom štýle. Nohavice na traky sa vyrábajú aj v krátkej verzii s ¾ dĺžkou. Preto sa dokonale hodia k letným outfitom so sandálmi či topánkami na platforme.Aké topánky si vybrať k nohaviciam na traky?


Výber topánok k nohaviciam na traky závisí vo veľkej miere od toho, aký máme strih nohavíc na traky a na akú príležitosť si ich chceme obliecť. Ako sme už spomínali, k tomu typu nohavíc sa bude hodiť veľa druhov dámskej obuviTenisky slip on a sneakersy

Nazúvané tenisky a športové topánky sú dokonalou voľbou k voľnému outfitu. Skvele vyzerajú v kombinácii s džínsovými nohavicami na traky, boyfriendami či krátkymi šortkami.Nohavice na traky a sandále na podpätku alebo lodičky či poltopánky.


Niektoré strihy nohavíc na traky môžu kľudne nahradiť elegantný overal. Ak chceme svojmu outfitu dodať oficiálnejší vzhľad, dobrou voľbou budú obľúbené dámske lodičky prípadne topánky na podpätku. Podľa situácie to môžu byť čierne voľnejšie nohavice na traky prípadne úzke alebo džínsy typu boyfriend.


V kombinácii so športovým sakom a kabelkou budeme vyzerať naozaj úžasne. Náš tip na outfit: čierne nohavice na traky skombinujte s bielou alebo pásikovou košeľou a klasickou koženou bundou.Dámske mokasíny


Možno táto kombinácia vyzerá na prvý pohľad dosť prekvapivo. Avšak nohavice na traky spolu s mokasínami či loafersami sú dokonalou voľbou, pričom svojmu outfitu dodáte oficiálnejší look. V tomto prípade je vhodné kombinovať nohavice na traky s mokasínami a voľným sakom.Dámske espadrilky na leto


Dámske espadrilky sú typickou letnou obuvou. Budú sa hodiť ku krátkym nohaviciam na traky prípadne k bielym či iným letným farbám a vzorom.Nohavice na traky a dámske gumáky


Táto kombinácia sa nám nepochybne spája s jarnými prácami na záhrade. V tomto prípade nezohráva úlohu, aký typ nohavíc na traky a gumákov si vyberieme. Dôležité je, aby sme sa cítili pohodlne a slobodne. A čo ak prší a Vy ste práve vybrali na nákup do mesta? Vtedy sa oplatí siahnuť po elegantnejšom outfite. Ak chcete vyzerať štýlovo v nohaviciach na traky, skombinujte úzke nohavice s vysokými gumákmi.


Zobraziť viac záznamov z Máj 2021
pixel