Zapísať do zoznamu obľúbených

AKÉ TOPÁNKY KU ŠIROKÝM NOHAVICIAM V CHLADNEJŠÍCH DŇOCH?

2020-12-15
AKÉ TOPÁNKY KU ŠIROKÝM NOHAVICIAM V CHLADNEJŠÍCH DŇOCH?

ŠIROKÉ NOHAVICE SA ZNOVU VRÁTILI. JE TO JEDEN Z NAJPOPULÁRNEJŠÍCH TRENDOV V TEJTO SEZÓNE. AKÉ TOPÁNKY BUDÚ NAJLEPŠIE V SPOJENÍ S NOHAVICAMI TAKÉHOTO TYPU? POZRIME SA.

Po dlhom čase, kedy dominovali obtiahnuté a vypasované nohavice prišiel čas na trošku voľnosti. Pohodlné, slobodné v pohybe a maskujúce drobné nedokonalosti široké nohavice sa nielen objavujú na módnych mólach, ale aj na uliciach. Šírku si obľúbili aj známe a obľúbené hviezdy. V súčasnosti je tento štýl vyberaný napr. Meghan Markle, Millę Jovovich, Victorię Beckham alebo Amal Clooney.


Široké nohavice – prečo je super ich nosiť?

Určite prvá vec, ktorá nás napadne, keď počujeme o širokých nohaviciach, sú 70. roky, hippis a klasické „zvony”. Ale história širokých nohavíc sa začala oveľa skôr. Tento strih nohavíc sa stal populárnym koncom 20. rokov 20. storočia. Nosili ich filmové hviezdy aj obyčajný ľudia – najmä doma alebo na dovolenke pri mori. Široké nohavice a vysoký pás boli základom módy od 20. do 50. rokov 20. storočia. Tento strih v rôznych dizajnoch sa následne vrátil v rôznych obmenách ešte niekoľkokrát a určite sa ešte veľakrát objaví na čelných miestach najpopulárnejších trendov. Prečo? Pretože široké nohavice sú výnimočne ženské a dobre vyzerajú na tele. Predlžujú nohy a zvýrazňujú pás tvoriac tak veľmi peknú líniu postavy bez ohľadu na to, aký typ postavy máte. Z tohto dôvodu každá z nás by si mala obstarať minimálne jedny široké nohavice. A hneď je dobré k nim vybrať hodiace sa topánky.


Aké topánky si obuť k nohaviciam culottes?

Culottes, čiže široké nohavice s dĺžkou do polovice lýtok (3/4) môžu byť zaujímavou a originálnou časťou oblečenia a alternatívou k sukniam. Je to veľmi módny, ale niekedy nepohodlný strih nohavíc. Nesprávne vybrané topánky môžu značne skrátiť nohy a spôsobia, že v nich budeme vyzerať neproporcionálne. Čo teda nosiť k populárnym cullotom? Najlepším výberom k širokým ¾ nohaviciam sú topánky na vysokom podpätku.


Topánky na vysokom podpätku. Praktickým (a vyrafinovaným) spôsobom je nosenie topánok vypasovaných na členkoch, ktoré sa strácajú pod okrajom nohavíc. Takejto úlohy sa zhostia všetky vypasované čižmy a v prípade nohavíc z rifľoviny sa hodia aj kovbojky. Topánky s pekným dizajnom pekne obopínajúce lýtko nie sú samozrejme jedinou alternatívou. Ku culottes v čase v jesenno-zimnej sezóny si môžeme obuť aj obyčajné čižmičky na širokom či tenkom podpätku. Vtedy je dobré si k tomu obliecť hrubšie pančuchy.DÁMSKE TENISKY

Topánky na plochom podpätku. Ak sa rady obliekate pohodlne a slobodne, tak si úspešne môžete vybrať obľúbené sneakersy či mokasíny. Vo viac rockovej verzii si môžete tiež obuť tenisky nad členok. Ak sa bojíte, že taká obuv vám skráti nohy, spojte topánky na plochej podrážke so širokými culottes s vysokým pásom. Topánky s hrubou podrážkou, ako mokasíny na platforme alebo tenisky, môžu tiež pridať niekoľko centimetrov.


Aké topánky sa hodia k dlhým širokým nohaviciam?

Východiskovým bodom pri výbere topánok k širokým a dlhým nohaviciam je ich dĺžka.
Existujú dve možnosti:

- alebo sú nohavice vzadu tak dlhé, že si vyžadujú podpätky, aby sa nedotýkali zeme,
- alebo sa končia presne 2 cm nad zemou, čo nám umožňuje si obuť topánky na plochom podpätku.

Tak alebo inak, aby ste získali efekt predĺženia nôh – hlavný dôvod nosenia takýchto nohavíc – uistite sa, že nohavice končia 2 cm nad zemou. Nemôže sa stať, že koniec nohavíc sa dole krčí a opticky tak nohy skráti.DÁMSKE ČLENKOVÉ TOPÁNKY

K širokým nohaviciam v jesenno-zimnej verzii budú sedieť aj čižmičky na podpätku. Najlepšie, aby boli v jednoliatej farbe, ktorý pridá na elegancii. Ak vám nezáleží na oficiálnom looku, môžete experimentovať a rozhodnúť sa pre viac výrazné vzory napr. čižmičky so zvieracím vzorom. Všetko záleží od strihu a štýlu nohavíc. Ak si k tomu vyberiete topánky s predĺženou špičkou, ešte viac predĺžite a zoštíhlite nohy.

Zobraziť viac záznamov z December 2020
pixel