Zapísať do zoznamu obľúbených

AKÉ SÚ TRENDY, ČO SA TÝKA TOPÁNOK NA BEH V ROKU 2021?

2021-08-06
AKÉ SÚ TRENDY, ČO SA TÝKA TOPÁNOK NA BEH V ROKU 2021?

BEH JE NAJJEDNODUCHŠIA A NAJLACNEJŠIA FORMA ŠPORTOVEJ AKTIVITY. NEVYŽADUJE ŠPECIÁLNU PRÍPRAVU ANI FINANČNÉ NÁKLADY. BUDEME VŠAK POTREBOVAŤ POHODLNÉ A MÓDNE TOPÁNKY NA BEH. AKÉ MODELY SI VYBRAŤ TÚTO SEZÓNU?


Leto a dovolenka sú najlepším obdobím na začatie dobrodružstva s behom. Je to fyzická aktivita, ktorá nám pomôže nielen zhodiť pár zbytočných kilogramov (pred vtesnaním do bikín), ale aj spevniť telo. Na beh sa nemusíme pripravovať. Kedykoľvek (ak chceme) si môžeme obliecť tričko, tepláky a urobiť si „kolo“ po cestičkách v parku alebo na pláži.


Ako si vybrať ideálne dámske topánky na beh?

Základnou výbavou bežca začiatočníka sú samozrejme pohodlné topánky. Na začiatok to vôbec nemusí byť najdrahšia a značková obuv. Je dôležité, aby sa v nich naša noha cítila dobre. Pri nákupe bežeckej obuvi sú dôležité tri kritériá: váha, tzv. pokles a odpruženie.


Váha.. Je oveľa jednoduchšie behať v ľahkej a pohodlnej obuvi ako v tých, ktoré zaťažujú chodidlo. Na druhej strane, ľahšie topánky zvyknú mať menšie odpruženie, vďaka čomu viac cítime zem. Pri prekonávaní krátkych vzdialeností, môžete zvoliť ľahšiu obuv. Pri dlhších môže byť lepšou voľbou dodatočné odpruženie na ťažšej topánke.

Pokles je výškový rozdiel medzi pätou a prstami na nohách. Ak hľadáme topánky, v ktorých sa nám bude ľahšie behať zo stredovej časti chodidla, mali by sme zvoliť topánky s nižším poklesom. Pre beh s päty budú lepšie topánky s poklesom asi 8 až 12 mm.


AKÉ SÚ TRENDY, ČO SA TÝKA TOPÁNOK NA BEH V ROKU 2021?


Odpruženie. Odpruženie tlmí nárazy. Je to obzvlášť dôležité, keď často beháme po tvrdom povrchu, ako je asfalt, dlažba alebo betón.

Aké sú módne topánky na beh v roku 2021?

Pohodlie a komfort musia ísť ruka v ruke s dobrým dizajnom. Tu je niekoľko modelov obuvi, ktoré budú tento rok módne.


Klasické biele

Klasické biele bežecké topánky sú model, ktorý nikdy nevyjde z módy a je vždy in. Inak tomu nebude ani tento rok. Výhodou bielej športovej obuvi je, že sa hodí k akémukoľvek outfitu. Úspešne ich môžeme nosiť k šedej teplákovej súprave, rovnako ako k čiernym a farebným legínam. V každej kombinácii budú vyzerať skvele.


Sieťovina a kov

Kombinácia sieťoviny a metalických odtieňov je určite jedným z najzaujímavejších trendov tejto sezóny. Sieťovina, ktorou je povrch podšitý, má ešte jeden praktický rozmer. Umožňuje nohe lepšie dýchať. Takto sú naše nohy aj po vyčerpávajúcom tréningu lepšie ochladené a menej sa potia. Metalické prvky navyše vytvárajú „wow“ efekt, ktorý dokonale zapadá do športových outfitov.AKÉ SÚ TRENDY, ČO SA TÝKA TOPÁNOK NA BEH V ROKU 2021?


Ugly trainers

Toto je jeden z najpodivnejších a najefektívnejších trendov posledných sezón. Jeho názov v angličtine jednoducho znamená „škaredá športová obuv“. Vyznačuje sa prekvapivými farebnými kombináciami a gýčovitými doplnkami. Jedná sa o topánky, s ktorými sa určite nestratíte v dave či v parkovej uličke.


Color Blocking a neónové

Color blocking je trend spočívajúci v charakteristickom spôsobe kombinovania farieb. V takom prípade kombinujete vzájomne kontrastné farby na opačných stranách farebnej palety. Tento princíp sa veľmi často používa aj pri športovej obuvi - farby dodávajú energiu a silu.

Textilné

V poslednej dobe sa čoraz padá výber na textilnú športovú obuv. Vyzerajú skvele, zaručujú moderný dizajn a umožňujú nohe dýchať.


Športové Slip on

Aj keď si klasické dámske bežecké topánky spájame predovšetkým s topánkami na šnúrky, čoraz častejšie sa objavujú aj nazúvancie topánky – tzv. slip on. Nazúvacie športové topánky sú ideálne na chôdzu a ľahší beh. Poskytujú ľahkosť, odpruženie a pohodlie. Sú vyrobené z priedušnej látky a pružnej a vzdušnej sieťoviny.


Zobraziť viac záznamov z August 2021
pixel