Zapísať do zoznamu obľúbených

AKÉ SNEAKERSY SÚ MÓDNE? 6 HOT ŠTÝLOV NA TENTO ROK

2021-02-02
AKÉ SNEAKERSY SÚ MÓDNE? 6 HOT ŠTÝLOV NA TENTO ROK

V TOMTO ROKU VSÁDZAME NA POHODLIE A VOĽNOSŤ OBLEČENIA. NEČUDUJEME SA PRETO, ŽE SNEAKERSY BUDÚ JEDNÝM Z NAJPOPULÁRNEJŠÍM ŠTÝLOV OBUVI. NA AKÉ VZORY A FARBY BY SME TENTO ROK MALI VSADIŤ


Dámske sneakersy sú hot!

Sneakersy, ktoré sa donedávna spájali iba so športovou obuvou a „uvoľneným“ štýlom, sa pomaly a sebavedome dostávajú na módne móla. Dizajnéri spolupracujú so známymi značkami obuvi (napr. New Balance a STAUD, Reebok a Victoria Beckham, Nike a Dior, rovnako ako Adidas a Prada), a výsledkom sú úžasné výtvory.AKÉ SNEAKERSY SÚ MÓDNE

Sneakersy už dávno nie sú len na cvičenie! Tento typ obuvi nosíme nielen do fitnes, na jogging alebo na prechádzku. Populárne botasky sa stávajú prvkom klasickej párty či dokonca večerného stylingu. Samozrejme, pár sneakersov už pravdepodobne máte vo svojom šatníku - vždy ich však môžete mať viac. Najmä preto, že s novými modelmi botasiek sa vám rozbúcha srdiečko, pretože trendy roku 2021 sľubujú lákavé modely.

Sneakersy budú k dispozícii v rôznych štýloch a farebných variantoch. Od futuristických modelov až po svieži vintage štýl – do tých modelov sa môžeme zamilovať. Podľa návrhára značky Ambush, riaditeľa dizajnu šperkov Diora Homme Yoon Ahna, budú v móde športovej obuvi dominovať tri trendy: futurizmus, retro-boom (ako klasický Nike Dunks) a pohodlné hybridné topánky. Do tohto zoznamu tiež pridávame sneakersy na platforme a s vysokým zvrškom (High Tops).


Dámske sneakersy - trendy 20211. Retro štýlRetro styl

Móda na retro dizajn trvá. Aj v obuvníckom priemysle. Skvelé štýly obuvi sú ako víno, čím staršie, tým lepšie. Návrhy na tento rok zahŕňajú vynovené modely spred rokov. Špičkový návrhári a výrobcovia obuvi siahajú po riešenia z 90., 80. a dokonca 60. rokov. Čerpajú z takých ikonických modelov, ako sú Nike Dunks, Nike Cortez, Reebok Club C, fenomenálny Nike Air Jordan alebo klasický Adidas Gazelle. Staré vzory nadobúdajú novú podobu a niekedy sú obohatené o inovatívne riešenia.


2. Futurizmus

Tento výraz sa vzťahuje na všetky topánky, ktoré svojim spôsobom lámu štandardné hranice a vyzerajú skutočne „kozmicky“. Futuristické sneakersy môžu prekvapiť minimalistickým dizajnom, ale aj oslniť farbami a kontrastnými kombináciami. Druhým uvedeným sa inšpirovali o.i. Balenciaga s modelom Balenciaga Tyrex.


3. Sneakersy na platformeRetro styl

Tento typ obuvi sa čoraz častejšie objavuje v návrhoch dizajnérov. Platformové sneakersy sú skvelým riešením - poskytujú pohodlie, na druhej strane pridávajú niekoľko centimetrov. Samozrejme, sneakersy na platforme je možné nosiť prakticky s akýmkoľvek oblečením - od šiat až po dlhé elegantné nohavice.


4. Sneakersy nad členok

Vysoké sneakersy nad členok nikdy nevyjdú z módy. Túto sezónu budú mať retro tvár. Bez ohľadu na to, či sa vám páči klasický vzhľad botasiek Nike Jordan alebo Converse, nájdete nové návrhy modelov, ktoré vás oslovia. Pamätajte, že krátke minisukne alebo šortky najlepšie fungujú s vysokými teniskami alebo športovou obuvou. Neskracujú nohy!


5. Color blocking sneakers

Spolu s retro módou existuje aj model pre odvážnu kombináciu farieb, ako v 80. rokoch. V tejto sezóne budú módne topánky intenzívnych farieb a výrazných kontrastných kombinácií. Takéto topánky vám určite zabránia zmiznúť na ulici a budete dokonale viditeľné.AKÉ SNEAKERSY SÚ MÓDNE


6. Biele sneakersy – nádych klasiky

Tento zoznam obsahoval topánky, ktoré si spájame s nadčasovým a klasickým štýlom. Či môže byť niečo univerzálnejšie ako biele tenisky? Tento typ obuvi nikdy nevyjde z módy. Bez ohľadu na to, či nosíte vysoké tenisky na platforme alebo v retro štýle. Pokiaľ je biela, bude sa hodiť ku každému outfitu.


Zobraziť viac záznamov z Február 2021
pixel