Zapísať do zoznamu obľúbených

7 najmódnejších strihov topánok na leto

2020-07-06
7 najmódnejších strihov topánok na letoAKÉ TOPÁNKY BUDÚ MÓDNE TOTO LETO? ČO STOJÍ ZA TO MAŤ VO SVOJEJ GARDERÓBE? PREDSTAVUJEME NIEKOĽKO NAJHORÚCEJŠÍCH TRENDOV. 


Dobrá správa je taká, že trendy na jar - leto 2020 sú veľmi rôznorodé - prakticky každý v nich nájde niečo pre seba. Všetci sa pripravujeme na horúce a dlhé leto, preto odkrývame nohy a členky. Z tohto dôvodu na prehliadkových mólach dominovali pohodlné letné sandále v rôznych variantoch a farbách, ale to neboli jediné návrhy projektantov. Súčasne sa objavilo aj veľa topánok s vyšším zvrškom, s výraznými farbami či zaujímavou potlačou, ktoré nadviazali svojím dizajnom na 70. roky. Iným dôležitým trendom sú topánky na hrubej podrážke a všetky druhy platforiem, čo je znovu návrat do štylizácie 70. rokov.

TU JE NIEKOĽKO VYBRANÝCH TRENDOV TEJTO SEZÓNY:

1. Letné dámske topánky so štvorcovými špičkami

Určitým zaskočením je návrat topánok so štvorcovými špičkami, v tomto prípade u sandálov. Tento typ obuvi bol módny v 90. rokoch a znovu sa stal horúcim hitom tejto sezóny. Sandále so štvorcovou prednou časťou dokonale sedia ako ku casualovému letnému štýlu, tak aj k viac elegantnejším štylizáciám. Tvoria určite výborný duet s letnými sukňami, šortkami, topmi či voľnými šatami.

2. Mokasíny nie sú nudné

Mokasíny znovu vracajú, čo bolo vidieť na prehliadkových mólach. Mokasíny to neobvykle pohodlná obuv, ktorá sa spája nielen s klasickými štylizáciami. Málokto si uvedomuje, že mokasíny je možné úspešne nosiť aj k letným outfitom. Projektanti v tejto sezóne vsadili na mokasíny v atypickej verzii — na podpätku. Ale ak máte v skrini iba klasické mokasíny s plochou podrážkou, tiež ich môžete využiť. Pozrite sa, ako môžete nosiť dámske mokasíny.

3. Farebné sneakersy

Sneakersy nikdy nevyjdú z módy a toto leto budú ešte viac viditeľné na uliciach. Projektanti vsadili na topánky vo výrazných a niekedy aj veľmi kontrastných farbách. V tejto sezóne môžeme úspešne nosiť žlté topánky, neónové alebo s farebnými časťami. Ak máte rady pohodlie, zábavu s módou a odvážne spojenia, tak je to určite ponuka pre Vás.

4. Topánky s bižutériou a ozdobami

Kto povedal, že bižutéria môže byť iba na ušiach, krku a zápästí? Jedným z mikro trendov na jar a leto je umiestňovanie bižutérie na topánkach. Tento trend sa neohraničuje iba na jeden konkrétny štýl topánok. Bižutéria je na šľapkách, sandáloch, espadrilkách aj dokonca na sneakersoch.


5. Letné espadrilky

V zostavách letných trendov sa objavili aj dámske espadrilky. Táto charakteristická obuv pochádza zo Španielska, je charakteristická podrážkou z juty. Espadrilky je možné nosiť ako v klasickej verzii na plochej podrážke, tak aj na platforme či kline. Táto ľahká a vzdušná dovolenková obuv bude určite dokonalým výberom na horúce dni. Pozrite sa, k čomu nosiť dámske espadrilky.

6. Sandále s pásikom v tvare písmena T

Na zozname módnych sandálov sú aj také, ktorých pásiky sú poskladané do tvaru písmena T. Takúto obuv ukázali o. i. v Chanel a Jil Sander. Sandále s jemnými úzkymi pásikmi, s jemným podpätkom sú nielen veľmi ženské, ale aj výnimočne elegantné.

7. Nové žabky

Väčšinou sme nepremýšľali o týchto šľapkách ako o módnej obuvi, ale u žabiek (japonky), ktoré budeme nosiť tento rok, je to inak. Japonky sa nepochybne spájajú s plážovou obuvou, ale čoraz častejšie sa vyrábajú v neobvyklých dizajnoch. Veľa strihov žabiek je možné nosiť do každodenných štylizácií - k letným šatám a šortkám. Pozrite sa, ako nosiť žabky.
Zobraziť viac záznamov z Júl 2020

Odporúčané

pixel