Zapísať do zoznamu obľúbených

5 spôsobov na dámske štibletky

2020-11-16
5 spôsobov na dámske štibletky

ŠTIBLETKY SÚ UŽ VEĽA SEZÓN NAJPOPULÁRNEJŠÍM DRUHOM JESENNEJ OBUVI. ELEGANTNÉ, ALE PLOCHÉ A POHODLNÉ, HODIA SA SKORO KU VŠETKÉMU. V AKÝCH ŠTYLIZÁCIÁCH VYZERAJÚ NAJLEPŠIE?

Ako vyzerajú štibletky?

Dámske štibletky, nazývané niekedy aj „rollingstonsky” alebo „beatlesovky” na prvý pohľad veľmi pripomínajú klasické čižmičky. Sú to elegantné topánky, ktorých znakom sú gumové vložky na bokoch. Na začiatku tieto elegantné a štýlové topánky slúžili pri jazdení na koni. Navrhol ich v polovici 19. storočia, ako alternatívu k nie veľmi pohodlným črievičkám, dvorný krajčír kráľovnej Veľkej Británie – Viktórie. Topánky s gumou na bokoch mali za úlohu držať nohu v členku a predchádzať odreninám pri jazde na koni. Popularitu si získali v 60. rokoch 20. storočia v Londýne. Tento druh obuvi sa zapáčil britskej mládežníckej subkultúre Modsy a štibletky začali nosiť aj členovia skupiny The Beatles a Rolling Stones. V súčasnosti sú štibletky topánkami, ktoré často vyberáme do jesenných štylizácií. Pohodlné, komfortné štibletky sa hodia do mnohých štylizácií. Výrobcovia čoraz viac experimentujú so vzhľadom štibletiek. Môžete ich teraz vidieť s nitmi, perličkami alebo dierkované, vhodné na začiatok jesene. Farby tiež nie sú ohraničené iba do hnedej a čiernej, aj keď samozrejme sú tieto farby najpopulárnejšie.

Spôsob na štibletky - 5 štylizácií

Módna klasika

Štibletky sú naozaj módnou klasikou. Môžu byť vo verzii úplne plochej alebo na jemne zvýšenom podpätku. V každej verzii sa hodia skoro ku každému oblečeniu. To, čo je pri nich dôležité, je vysoká kvalita. Hodia sa ku kabátu, džínsom a svetru, čo je vlastne najpohodlnejšia štylizácia a zároveň stále módny outfit. Štibletky by však nemali byť kombinované s rovnými nohavicami ani takými, ktoré sa smerom dole rozširujú. V prípade šiat nosených ku štibletkám, tak najlepšie vyzerajú s dĺžkou midi , čiže do polovice lýtok alebo tesne za kolená. Môžu však opticky skracovať dolnú časť tela, teda aby ste zneutralizovali tento efekt, odporúča sa výber štylizácie v jednom farebnom tóne.Rockowa stylizacja

Rocková štylizácia

Klasické štibletky s gumou po bokoch výborne vyzerajú ako doplnok do rockovej štylizácie. Čierna farba koža, cvoky sa ideálne kombinujú s takýmito plochými topánkami. Majú unisex vzhľad, preto sú dobrým doplnkom do bundy ramonesky. Dobre vyzerajú ku károvaným košeliam, v čiernej sú najlepšie.

Boho

Štýl boho ideálne vyzerá v kombinácii so semišovými štibletkami, napríklad v hnedej farbe. Ak je na to vhodné počasie, tak výborne vyzerajú so vzdušnými šatami, ale tiež s džínsami a voľným svetrom kardigan. Veľmi pekne vyzerajú v štylizáciách v teplých odtieňoch, s použitím žltých, hnedých alebo červených odtieňov. Namiesto bundy jemmožné obliecť ramonesku, napríklad so strapcami a na hlavu velúrový klobúk.Boho

Mužský vzhľad

Oblečenie s mužským vzhľadom sa vyznačuje jednoduchosťou, ale pre kožené štibletky je takéto oblečenie ideálne. Štibletky, ktoré majú úzku sáru, tiež dobre vyzerajú s úzkymi nohavicami, ktorých spodná časť sa jemne dotýka nohy alebo skoro vchádza do zvršku topánok. Inou možnosťou sú cigaretové nohavice alebo sakové, ktoré sú jemne ohrnuté. Týmto spôsobom je možné opticky predĺžiť nohy. K tomu napríklad hladká košeľa a celá štylizácia je hotová.

Štýl glamour

Vďaka štibletkám sa nemusíme ohraničovať. Tento druh obuvi môžeme obuť skoro ku všetkému. Milovníčky výrazného glamour štýlu určite poteší, že je ich možné kúpiť aj vyrobené z hadej kože (alebo jej imitácie), ktorá sa výborne hodí k šatám, aj mini. Môže to byť prvá možnosť pri zadaní hesla v internetovom vyhľadávači, avšak vytrvalé hľadačky určite nájdu niečo viac originálne, s ktorými je možná jeseň v štýle glamour.

Ako sa starať o štibletky?

Štibletky sú pohodlné a zabezpečujú ideálnu úroveň tepelnej izolácie na jeseň, ale zároveň je potrebné sa o ne starať, aby dobre vyzerali aj pri jesennom daždivom počasí. Najlepšou metódou je ich pravidelné čistenie od špiny a krémovanie. Iný druh prostriedkov na ošetrenie bude pre kožené štibletky a iný pre semišové. Správny prostriedok na ošetrenie obuvi vám pomôžu vybrať v obchode s obuvou.

Zobraziť viac záznamov z November 2020
pixel