Zapísať do zoznamu obľúbených

5 párov topánok, ktoré je dobré mať vo svojej skrini

2020-11-16
5 párov topánok, ktoré je dobré mať vo svojej skrini

URČITE KAŽDÁ ŽENA NIEKEDY STOJÍ PRED SKRIŇOU A TVRDÍ: NEMÁM SI ČO OBLIECŤ.
OKREM OBLEČENIA SÚ DÔLEŽITÉ AJ TOPÁNKY – PRETOŽE PRÁVE ONY SÚ DOKONČENÍM KAŽDÉHO OUTFITU. PRETO SA POZRIEME NA „KĽÚČOVÉ” PÁRY, KTORÉ BUDÚ SEDIEŤ DO MNOHÝCH ŠTYLIZÁCII,
RÔZNYCH PRÍLEŽITOSTÍ (TÝCH MENEJ ALEBO VIAC OFICIÁLNYCH) AJ PRE RÔZNE OBDOBIA ROKU. PRETO, ABY SME SA VŽDY MOHLI CÍTIŤ A VYZERAŤ ÚŽASNE! TU JE NÁŠ ZOZNAM, PRIPRAVENÝ PRE KAŽDÚ SKRIŇU:

Lodičky


Hodia sa do mnohých štylizácií a rôznych garderób: šaty, sukne alebo nohavice. Výborne vyzerajú pri rôznych príležitostiach, tých menej alebo viac oficiálnych: pracovný pohovor, oslavy alebo narodeniny kamarátky.
Opticky môžu predĺžiť postavu a ak ste nízka, tak vám pridajú niekoľko centimetrov, zaleží však od výšky podpätku.

Lodičky

Čižmičky


Môžete si vybrať z mnohých modelov a druhov: tých na plochej podrážke ale aj s podpätkom, semišové, kožené alebo s kožušinkou. Ideálne sa hodia k jesenným štylizáciám, bez ohľadu na to, akému štýlu oblečenia dávate prednosť. A ak sa rozhodnete pre model s volánikom alebo inými ozdobami, tak môžu byť základom celého outfitu!

Čižmičky

Športové topánky


Už veľa sezón sa táto obuv nachádza na popredných miestach a ešte dlho sa odtiaľ nestratí. Prečo? Pretože pridáva celej štylizácii trošku „voľnosti” a veľmi jednoduchým spôsobom môžete prelomiť aj príliš „oficiálny” vzhľad celého looku. Môžete si vybrať modely, ktoré vyzerajú ako vybrané zo skrine staršieho brata alebo si vybrať niečo modernejšie, čo vám umožní vyniknúť v dave.

Športové topánky

Balerínky


Ideálne do kancelárie, kedy si vaše nohy potrebujú odpočinúť, na prechádzku, do kina či na večeru so známymi. Môžete si vybrať verziu v neutrálnych farbách (čierna alebo hnedá) alebo môžete sa trošku vyblázniť a vybrať si niečo menej klasické napr. s flitrami alebo rôznymi ozdobami, ako balerínky so sieťkou.

Balerínky

Čižmy


Nevieme si predstaviť zimu bez teplých štýlových čižiem. Na trhu je množstvo modelov: s podpätkom – hrubým, na plochej podrážke, na ihličkovom podpätku. Môžete sa rozhodnúť pre dĺžku zvršku až nad kolená, čo sa ideálne hodí k mini šatám alebo sukniam, alebo o niečo „kratší” model, tak akurát k nohaviciam. Hodia sa na každý deň, ako aj na večer, kedy sa vyberáte na oslavu a potrebujete si vybrať nielen módne topánky, ale aj komfortné a pohodlné.


Čižmy

Minimalizmus v skriniAle čo robiť, keď v skrini nemáme miesto? Na pomoc v takých situáciách, najmä v posledných rokoch, prichádza metóda tzv. kapsľovej skrine (ang.capsule wardrobe), čiže takej garderóby, kde aj keď množstvo oblečenia topánok a doplnkov je ohraničené na minimum, tak sa všetko so sebou výborne kombinuje mnohými spôsobmi.História kapsľovej skrine


Myšlienka kapsľovej skrine sa prvýkrát objavila v roku 1970, kedy štylistka – Susie Faux, začala verejne kritizovať módne odvetvie za výrobu príliš veľkého množstva oblečenia a vplyv, aký to má na životné prostredie. A aj keď súčasná spoločnosť stále bojuje s týmto problémom a v 70. rokoch minulého storočia slová Faux nepriniesli žiadne riešenie, tak až v roku 1985 newyorská návrhárka – Donna Karan predstavila prvú kapsľovú kolekciu, čo umožnilo ľuďom pozrieť sa trošku inak na módny biznis.Výhody kapsľovej skrine


Ako vidíme, minimalizmus v našej skrini nielen pomáha životnému prostrediu, ale umožňuje nám ušetriť množstvo času, kedy ráno vstaneme z postele (a posledné o čom chceme myslieť, to je správny výber štylizácie). A to nehovoríme o ekonomickej stránke, pretože keď môžeme jednoducho kombinovať rôzne časti garderóby, tak nás to „neťahá”, aby sme kúpili ďalší pár nohavíc alebo bielej košele. No ibaže ide o topánky – tých nikdy nie je dosť!

Zobraziť viac záznamov z November 2020

Odporúčané

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

28,20 € brutto18,80 € brutto
pixel