Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 2 )

 

Lodičky na platforme sú vynikajúcou obuvou pre každú ženu, ktorá sa chce cítiť elegantne a pohodlne - bez nutnosti nosiť nepohodlné podpätky. Platforma vám umožňuje zoštíhliť postavu a pridať si pár centimetrov navyše. Lodičky na platforme sú skvelou voľbou pre každú elegantnú ženu, ktorá rada vyzerá bezchybne a elegantne kdekoľvek.   Lodičky na platforme sú ideálne pre ženy všetkých vekových skupín. Túto obuv môžu nosiť dospievajúci, mladé matky, ženy stredného veku, ako aj dôchodcovia. Dostupné modely sa dokonale hodia do každého šatníka a vďaka nim budú štylizácie výnimočne estetický a ženský. Tieto topánky sú teraz skutočnou klasikou v oblasti obuvi. Takýto model bude ideálny pre veľkú časť roka od jari do neskorej jesene. Lodičky vo veľkej miere pokrývajú chodidlo, čo znamená, že sa môžu nosiť aj v chladnom počasí, a ich univerzálny tvar sa hodí s džínsam, legínam, šatám, ako aj tunikám a sukniam.   Lodičky na platforme sú riešením pre ženy, ktoré potrebujú pohodlnú obuv do práce bez toho, že by rezignovali z elegancie a módneho vzhľadu. Správne vybraný pár obuvi umožní ich použitie po celý deň bez pocitu unavených nôh. Je potrebné venovať pozornosť tomu, aby dĺžka stielky bola čo najlepšie vybraná k dĺžke chodidla a samotný strih aby bol čo najviac univerzálny a umožňoval použitie obuvi na mnohých miestach a na rôzne príležitosti.

 

K čomu nosiť lodičky?

Táto klasická obuv bude dobre fungovať s akýmkoľvek oblečením. Lodičky je možné kombinovať s mnohými prvkami garderóby - vytvárajúc tak veľa zaujímavých a praktických štylizácií. Kombinácia lodičiek s džínsami a elegantnou sveterovou košeľou je už klasika. Jedným z častých spôsobov použitia lodičiek je nosiť ich k elegantným šatám alebo sakám - táto kombinácia poskytne dokonalý vzhľad aj na mierne oficiálnejšom pracovisku alebo pri inej príležitosti, ktorá si vyžaduje, aby sme boli elegantné.   Lodičky sú skvelým doplnkom k legínkam a tunikám alebo hrubším pančuchám a pleteným šatám. Vďaka topánkam na platforme Vaše nohy budu vyzerať štíhlejšie. Plná obuv na platforme dodáva nohám elegantný vzhľad, čo je dôležité pri nosení krátkych šiat alebo šortiek. Plná obuv na platforme je tiež vhodná k elegantným pukovým nohaviciam a klasickej košele. Takéto oblečenie je vhodné do práce v kancelárii, ale aj na školské alebo študentské skúšky.   Bez ohľadu na to, či chcete vyzerať elegantnejšie alebo viac slobodne - nezabudnite si vybrať lodičky, ktoré sa hodia k  vašej štylizácie. Ak teda v našej skrini dominuje trochu formálnejšie oblečenie - kombinujeme ich s klasickou verziou topánok. Ak však každý deň nosíme džínsy a menej elegantné vrchné oblečenie - vyberieme si lodičky v neformálnejšom štýle.   Pri menej nápadných odevoch si môžeme zvoliť lodičky v originálnej farbe - aby oživili celkový outfit. Keď však naše oblečenie púta pozornosť, je dobré ho doplniť pomocou klasického modelu obuvi.

 

Niekoľko slov o histórii lodičiek

Prvý pár tejto obuvi vznikol v 16. storočí. Je zaujímavé, že túto obuv nosili muži a mali otvorenú pätu. Takto navrhnutá obuv umožnila jej rýchle obutie. V tých časoch nosili lodičky služobníci v bohatých domoch. Tento druh obuvi sa nazýval pompes a jej vzhľad bol extrémne skromný a bez ďalších ozdôb, ako sú šnúrky alebo remienky. Takýto jednoduchý dizajn bol výsledkom úspor výrobcov pre výrobu obuvi pre chudobných ľudí. V 19. storočí vznikli prvé topánky pripomínajúce lodičky pre ženy. Boli to elegantné papučky, ktoré chcela mať každá dobre udržiavaná a módna žena. Dámy začali hľadať nové a zaujímavé štýly tejto obuvi, čo znamenalo, že remeselníci prišli so zaujímavejšími a bohato zdobenými modelmi lodičiek. Prvé  lodičky, ktoré boli pohodlné aj so zaujímavým dizajnom - navrhol Coco Chanel. Tento model bol vytvorený v roku 1920 a nemal príliš vysoký podpätok a štvorcovú špičku.   V súčasnosti sú lodičky vyrábané v nespočetných modeloch a štýloch a ich tvary a výrazné tvary sa menia v závislosti od aktuálnych trendov. V priebehu rokov mali lodičky okrúhlu, špicaté a hranatú špičku a ich podrážky boli ploché alebo s podpätkom. Postupom času sa tiež vytvorili lodičky na kline, ktoré boli pohodlnejšie pre ženy, ktoré chcú pridať niekoľko centimetrov.

 

Ako kúpiť pohodlné lodičky?

Aj tá najkrajšia obuv sa stáva zbytočnou, ak nie je pohodlná. Preto sa oplatí venovať pozornosť niekoľkým aspektom skôr, ako sa rozhodneme kúpiť určitú obuv.

•         Dĺžka stielky. Pred nákupom topánok si zmerajte dĺžku našej nohy a podľa toho vyberajte ich veľkosť. Za zmienku stojí skutočnosť, že obuv z prírodnej kože sa často mierne predĺži. V našom obchode nájdete tabuľku veľkostí so zohľadnením dĺžky chodidla v centimetroch.

         Výška podpätku/klinu. Pokiaľ ide o pohodlie, tento problém je veľmi dôležitý. Oplatí sa násjť kompromis medzi vzhľadom a funkčnosťou našich topánok. Aj keď extrémne vysoké podpätky alebo kliny vyzerajú úžasne - stojí za to premýšľať o tom, či budeme mať kam obuť také topánky a či dobre padnú na našu nohu. Je tiež potrebné zvážiť, či príliš vysoká obuv nezabráni tomu, aby sme v nej pohodlne chodili mnoho hodín. 

•         Materiál topánok. Je všeobecne známe, že semišová obuv sa špiní rýchlejšie. Najpraktickejšie sú teda topánky vyrobené z ekologickej kože alebo jej prírodného variantu. Je dobré vybrať materiál obuvi podľa príležitosti. Napríklad pri kúpe obuvi na svadbu skúste nájsť model vyrobený z kože alebo lakovaný. Plátené alebo pletené lodičky budú vhodné na menej formálne príležitosti.  

•         Obsah nášho šatníka. Ak zvyčajne nosíme džínsy a klasické blúzky, výber lakovaných lodičiek nebude veľmivhodný. Ak je náš šatník plný sák a pukových nohavíc, vyberte si elegantnú obuv. Ak máme veľké množstvo obuvi - kúpme si extravagantnejší pár. Keď však chceme, aby obuv bola čo najfunkčnejšia - kúpime si jeden klasický pár, ktorý zodpovedá nášmu štýlu obliekania a životnému štýlu. 

 

Lodičky s platformou

Lodičky na platforme sú akýmsi kompromisom medzi plochými lodičkami a lodičkami s vysokými podpätkami. Platforma je riešenie, ktoré aj keď predlžuje a zoštíhľuje postavu nespôsobuje pri chôdzi veľké nepohodlie. Je to dobrá ponuka pre všetky ženy, ktoré si cenia pohodlie, ale zároveň sa nechcú vzdať atraktívneho a módneho vzhľadu. Lodičky na platforme sú preto úplne klasickým riešením, ktoré by malo byť v šatníku u každej modernej dámy!    

pixel