Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 7 )

Súčasné tenisky sú topánkami, ktoré majú veľa modelov. Časti z nás sa spájajú aj naďalej charakteristickým materiálom obuvi na bielej podrážke a s bielymi šnúrkami. Takáto verzia tenisiek ma samozrejme veľa stále veľa fanúšikov, ale stojí za to sa tiež pozrieť na ich obmeny. Tenisky v posledných rokoch prešli veľkou premenou a dnes vedia zaskočiť lákajúc rozmanitými vzormi a strihmi.  

 

Tenisky - ako sa dostali do obchodov?

História tenisiek siaha dosť ďaleko. Už v prvej polovici 19. storočia boli patentované u topánok gumové podrážky. Prvé tenisky vyrobila v USA v roku 908 veľmi známa firma Converse. Bol to vysoký model All Stars siahajúci nad členky a určený pre basketbalistov. V 20. rokoch minulého storočia sa topánky rozšírili uprostred športovcov a celej spoločnosti. Stalo sa tak vďaka reklame známym basketbalistom  Charlesa "Chucka" Taylora. V 50. a 60. rokoch si tenisky veľmi obľúbila rebelantská mládež. Od tej doby sa stali symbolom oslobodenia, epochy Flower POwer a celkovo voľného štýlu žitia. Tenisky radi nosili hviezdy rocka, punku a mladými oslobodenými intelektuálmi. Postupne doba na tenisky prešla, ale vrátili sa s veľkou pompou v posledných rokoch.  Dnes tenisky nosia už prakticky všetci bez ohľadu na vek, peniaze či spoločenské postavenie. Môžeme vyberať z klasických modelov v mnohých farbách alebo tiež sa nechať presvedčiť najnovšími tredmi a investovať do originálnych dizajnérskych strihov. Veľa emócií vzbudzujú v súčasnosti dámske tenisky na kline, ktoré urobili revolúciu na trhu s obuvou. Každý môže si nájsť model, ktorý dokonale zodpovedá osobnému vkusu a preferenciám.  

 

Mágia tenisiek - topánky, ktorým ťažko poprieť veľa výhod

Pod pojmom tenisky sa dnes ukrýva naozaj veľa druhov športovej obuvi, ktorých hlavnou výhodou je pohodlie a stabilita. Topánky majú tak veľa fanúšičiek, pretože dnes v móde sa stavia predovšetkým na komfort. Časť žien stále vyberá klasické strihy a spájajú ich s rôznymi aj viac elegantnými časťami garderóby. Týmto spôsobom sú vytvárané nové trendy v móde, ktoré sa vyznačujú pohodlnosťou a praktickosťou. V štylizáciách sa postupne odchyľuje od noriem. Najdôležitejšie je to, aby sme sa cítili dobre a pohodlne pri premiestňovaná v priebehu dňa. To, či dané topánky pasujú do danej štylizácie, dnes záleží iba od toho, ako sa v nich cítime. Milovníčky vysokých podpätkov si určite vyberú pre seba super pohodlné dámske vysoké tenisky na kline, ktoré dokonale pasujú na rôzne príležitosti a dodatočne zoštíhľujú postavu a sú neobvykle ženské. Veľmi populárne sú dnes štýlové ozdobené tenisky s trblietavými ozdobami, kožušinovými doplnkami, mašličkami či stužkami. Takéto topánky sú zaujímavým spojením športového komfortu s eleganciou a vypracovaním. Vďaka nim môžete vytvárať predovšetkým originálne a jedinečné štylizácie, ktoré nás odlíšia od davu a dodajú sebavedomia.  

 

Vysoké tenisky pre tradicionalistky  

Nadčasové dámske vysoké tenisky nad členkami na malej platforme v čiernej farbe to je "must have" v skrini každej milovníčky módy a nielen tam. Hovoríme v tomto prípade o topánkach, ktoré majú čiernu gumovú podrážku a tiež šnúrky v tej istej farbe. Ťažko si predstaviť viac praktické topánky. Platforma opticky zoštíhľuje postavu a predĺža opticky nohy. Sú to topánky na každé obdobie roku a na veľa príležitostí. Čierne vysoké tenisky sú vlastne základnou časťou garderóby všetkých študentiek, ktoré obľubujú tmavé odtiene pohodlných legín alebo úzkych nohavíc. Viac elegantnú štylizáciu je možné dosiahnuť spojením čiernych tenisiek na platforme s farebnými pančuchami a žerzejovou mini. K tomuto typu oblečenia sa hodí dlhý pletený sveter na zapínanie alebo plášť, či žaketový kabát. Táto kombinácia je ideálna aj do práce, na nákupy, prechádzku a večernú návštevu kina. Na zimu je dobré obstarať si tenisky vo verzii zateplenej. Ak sme verné tradíciám, tak určite našu pozornosť upútajú zateplené tenisky na bielej, niečo málo zvýšenej, podrážke. Tento typ topánok je naozajstným hitom sezóny!  

 

Tenisky na kline - stále na top  

Prvé reprezentatívne a veľmi charakteristické sneakersy na kline boli navrhnuté francúzskym domom módy Isabel Marant. Návrhárka vraj nebola nadšená tým, že je projekt tak rýchlo sa rozširuje do celej verejnosti. Nič divného, ale výnimočne vyhľadávané dámske vysoké tenisky na kline predurčovali na používanie pre elitu. Našťastie sa tak nestalo a čoraz viac výrobcov ich má vo svojej ponuke. To vďaka teniskám na kline sú športové topánky v súčasnosti videné v inom rozmere. Tieto topánky dokazujú, že elegancia a pohodlie môžu ísť ruka v ruke a navzájom sa dokonale rozumieť. Možnosti štylizácie u tohto typu obuvi sú skutočne neobmedzené. Často sú prvkom veľmi sofistikovaných, dizajnérskych a nekonvenčných návrhov, ktoré sú veľmi obľúbené u milovníčok módy. Kliny v mnohých strihoch sú veľmi diskrétne skryté a takmer nepostrehnuteľné, čo ďalej zvyšuje atraktívnosť obuvi.  Žena v klínových teniskách sa cítia zaujímavo a mladistvo. Tieto topánky sa hodia ku legínom, úzkym a rovným riflám, ako aj do mnohých modelov sukní. Za povšimnutie stojí najmä kombinácia úzkych mini šiat na remienkoch s krátkou riflovou bundou a s teniskami na kline so striebornými doplnkami. Elegantný a neštandardný model v športovej verzii! Klinové tenisky sú známe mnohými pútavými dekoráciami, ako sú spony, cvoky, našité umelé kožušiny, zipsy, mašličky a pásiky. Stále najpredávanejšie sú zlaté a strieborné lesklé farby.  

 

Štýlové tenisky? Áno, dnes to je možné!  

Môžu sa dnes tenisky tak veľmi odchyľovať od našich predstáv, že ich prestaneme vnímať ako športovú obuv? Ukazuje sa, že sa to môže stať. Štýlové dámske vysoké tenisky nad členok, zateplené kožušinou, s lakovanými špičkami a zaväzované na elegantnú stuhu, sú toho dokonalým dôkazom. Toto je ponuka pre najodvážnejšie ženy, ktoré sa neboja experimentovať so svojím šatníkom. Vďaka nim je možné vykúzliť kreatívne štylizácie, ktoré sa budú dlho pamätať a ukážu Vašu kreativitu. Skúsme ich napríklad spojiť s 3/4 nohavicami alebo s dlhou širokou tylovou sukňou a krátkou riflovou bundou, určite nebudeme ľutovať, aký vizuálny efekt sme získali. Týmto spôsobom, vďaka tomuto typu obuvi a s využitím našej vynaliezavosti je možné vytvoriť úplne novú históriu módneho imidžu.

pixel