Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 141 )

Športová obuv by mala byť nielen pohodlná, ale mala by byť prispôsobená športu, ktorý vykonáva predstaviteľka nežného pohlavia závodne alebo amatérsky. Prevažná väčšina žien sa v súčasnosti rozhoduje nosiť tenisky sneakersy každý deň. Je to veľmi dobré riešenie najmä pre ženy, ktoré majú rady voľné a pohodlné štylizácie a tiež chcú poskytnúť dostatočné pohodlie svojim nohám.    

 

Sneakersy - história  

Pred rozhodnutím o kúpe tenisiek sa oplatí poznať históriu tohto typu obuvi. Predovšetkým je dôležité si uvedomiť, že pôvod siaha až do roku 1892. Na konci 19. storočia sa americká spoločnosť Keds rozhodla vyrábať obuv s gumovou podrážkou a s pláteným zvrškom. Samozrejme, na začiatku sneakersy boli určené iba pre ľudí, ktorí vykonávajú rôzne športy. V určitom okamihu výrobcovia dospeli k záveru, že chôdza v tomto type obuvi je nielen pohodlná, ale môžete do v nich pohodlne chodiť každý deň. V roku 1917 sa začala masová výroba v tomto období veľmi populárnych tenisiek.    

 

Ako by sa mali nosiť sneakersy?  

Každým rokom sa čoraz obľúbenejšia stáva zábava s módou. Štylizácie, ktoré mohli ešte pred desiatimi rokmi šokovať, v súčasnosti prezentujú zaujímavú osobnosť majiteľa. Ľudia nenosia športovú obuv iba na fitness alebo do telocvične. Sneakersy sú už doplnkom elegantných alebo ležérnych casual štýlov. Veľmi populárne botasky teraz môžete nosiť rôznymi spôsobmi. Určite najjednoduchším riešením bude určite kombinácia tejto obuvi s legínami, teplákmi alebo džínsami. Na druhej strane kombinácia spomínaných častí garderóby s voľným svetrom alebo bielym tričkom zase zaručí veľmi módny štýl. Ale s čím je môžné kombinovať dámske sneakersy, aby ste získali veľmi zaujímavú štylizáciu? Súčasná móda sa už neobmedzuje iba na šablónové a známe riešenia. Ľudia, ktorí dokážu kombinovať zdanlivo odlišné štýly, získavajú veľmi zaujímavé výsledky. Vynikajúcim riešením môže byť kombinácia športovej obuvi s jemnými rozšírenými šatami. V súčasnosti takáto kompozícia už nikoho prakticky neprekvapuje. Z roka na rok čoraz viac predstaviteliek ženského pohlavia sa rozhoduje na spojenie športových topánok s mini sukňami.  

 

Stojí za to kupovať sneakersy?    

Dámske sneakersy z najkvalitnejších materiálov, ktoré ženám zaručia správnu úroveň kvality. Okrem toho materiály použité na výrobu športovej obuvi, ku ktorým patrí aj prírodná koža, sú odolné voči fyzickým podmienkam a mechanickému poškodeniu. Zatiaľ čo syntetický materiál, ktorý výrobcovia používajú na výrobu podrážok, sa zase vyznačuje odporom na ohyb a flexibilitu. Ako je známe, pri ohnutí podrážky lacnej športovej obuvi v rôznych smeroch má za následok trvalú deformáciu, ktorá vedie k nepohodliu pri každodennom pohybe. Prakticky každá žena si je vedomá, že správne vybraná športová obuv môže zabrániť nebezpečným úrazom. Ženy, ktoré sa rozhodnú kúpiť si značkové tenisky, budú mať istotu, že si vybrali najlepšiu možnú podporu pre každodennú fyzickú aktivitu. Špeciálna športová obuv zaistí nielen pohodlie pri používaní, ale tiež zaručí bezpečnosť. Každá predstaviteľka nežného pohlavia, ktorej cieľom je obliecť sa podľa najnovších trendov, by mala mať v šatníku aspoň jeden pár športovej obuvi. Dámske sneakersy v súčasnosti spĺňajú prakticky všetky základné požiadavky módneho sveta. Okrem toho výber správnych vzorcov, štýlov a farieb znamená, že žena získa módny a nadčasový vzhľad. Vďaka dokonale vyrobenej obuvi, ktorá bola vytvorená s ohľadom na najmenšie detaily, môžete vytvoriť štylizácie, ktoré budú vyzerať skvele v prakticky každej situácii.  

 

Prečo by mali dámy chodiť v bielych sneakersoch?

Dámske botasky sneakersy v posledných sezónach sa stali skutočným hitom u predstaviteliek nežného pohlavia v oblasti športovej obuvi. Každá žena má určite vo svojej garderóbe minimálne jeden pár tohto typu obuvi, ktorú dokáže skombinovať s akýmkoľvek štýlom. Ako už bolo uvedené, športová obuv sa nemusí kombinovať iba s džínsami a teplákovými súpravami. Dámy by mali v najbližšej sezóne venovať osobitnú pozornosť predovšetkým bielym sneakresom. Nie všetky predstaviteľky nežného pohlavia si overili, že táto farba športovej obuvi sa dokonale hodí k prakticky akejkoľvek farbe oblečenia. Určite v lete lepšie zložia skúšku než čierna farba.    

 

Je možné chodiť v sneakersoch v zime?

Nie všetci si uvedomujú, že v sneakersoch je možné chodiť aj v zime. Výrobcovia obuvi vyšli v ústrety rastúcim nárokom zákazníkov a rozhodli sa pridať do svojej širokej ponuky aj produkty, ktoré budú spĺňať nároky na chodenie tiež v najchladnejších mesiacoch roku. Už teraz môžete vidieť, že stále viac a viac modelov tohto typu obuvi je vybavených gumovou podrážkou s veľmi profilovným dezénom, čo zaručuje používateľovi veľmi vysoký komfort pri chôdzi aj na zľadovatej chodníku alebo ceste. V prípade sneženia sa odporúča kúpiť členkovú obuv s vyšším zvrškom. Na druhej strane pri vlhkom a daždivom počasí sa oplatí zvoliť tento typ obuvi z nepremokavého materiálu.  

 

Ako čistiť sneakersy?  

Športová obuv je v súčasnosti najčastejšie zvoleným typom obuvi pre každodennú chôdzu. Sneakersy sú v prvom rade pohodlné, čo prispieva k ich dlhému a intenzívnemu používaniu. Mali by ste si však byť vedomí toho, ako sa o tento typ obuvi starať. Ale predovšetkým nezabudnite, že sa nemajú prať v práčke. Dôsledkom takéhoto čistenia je deformácia zvršku, odlepenie podrážok či zafarbenie. Ľudia, ktorí potrebujú obuv vysušiť, by to mali robiť pri izbovej teplote. Je potrebné si uvedomiť, že kontakt s radiátorom, horúcim vzduchom alebo ostrým slnečným žiarením môže spôsobiť praskliny, vytvorenie zatekania či šmúh. Preto sa na čistenie športovej obuvi odporúčajú špeciálne prípravky. Impregnanty vysokej kvality budú schopné chrániť obuv pred väčším premočením alebo špinou. Ale šnúrky je najlepšie prať ručne v horúcej vode.  

pixel